Skocz do zawartości

Pytanie o obsade 100x40x50 (200l)


mz89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem w trakcie zakładania kolejnego już akwarium tym razem 100x40x50x (200l).

 

I pytanie czy następująca obsada będzie odpowiednia do tej wielkości:

 

2+2 pielęgniczka ramireza,

 

2+4/5 prętnik karłowaty,

 

10x danio pręgowany,

 

6x kirysek pstry,

 

8x otosek.

 

Przede wszystkim chodzi mi o dwa pierwsze gatunki czy w ogóle można je łączyć w jednym zbiorniku.

 

Wszelkie sugestie mile widziane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One jest niezalane nawet jeszcze to parametrów nie sprawdze, chodziło mi tylko o obsadę na razie...

 

Podłoże delfin czarny żwirek kwarcowy (ten najdrobniejszy)

 

Oświetlenie mam zamiar wymienić te świetlówki co są oryginalnie w pokrywie i wstawić:

Arcadia Tropical Lamp 30W (z tyłu)

Arcadia Frech Water 30W (z przodu)

 

Filtr Tetra Ex 1200

 

Grzałka Elite 200W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem już ale nie mam testów dzisiaj... jutro porobie.

 

Ale jak zakładałem akwarium 54l to sprawdzałem parametry i miałem wtedy:

pH ok. 7,5

gH - nie pamiętam dokładnie ale wyszło coś na pograniczu miękkiej i średnio twardej (ok. 10-12dH)

kH - szczerze to nawet nie wiem co to jest i nigdy nie mierzyłem, bardzo istotny jest ten pomiar?

 

Mając na uwadzę, iż pierwsze akwarium zakładałem 3 miesiące temu i wodę lałem z tego samego kranu to parametry wody nie powinny znacząco odbiegać od tych powyższych.

 

Czy już teraz byłby mi ktoś w stanie pomóc odnośnie dobrania obsady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak nie masz testu, to bardzo źle nie będzie."

to znaczy, że parametry w normie?

W każdym razie jutro będę w zoologicznym to i tak zakupie testy i zmierzę również te kH.

Ogólnie to przeglądając znaczną większość opisów ryb to w wymaganiach jest tylko podana kwasowość i twardość ogólna, a twardość węglanowa (wygooglowałem sobie już wiem co to ;) ) jest całkowicie pomijana więc nie przywiązywałem do niej większej uwagi.

 

A mógłbyć się wypiewiedzieć co do obsady jaką planuję wpuścić do mojego nowego akwa. Sczególnie mi chodzi o łączenie ramirez z prętnikami czy nie zachowują się względem siebie agresywnie i czy będzie ogramny problem w ewentualnym utrzymaniu narybku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...