Skocz do zawartości

Parametry wody, start akwarium


jarek_135
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

63l dużo roślin, dużo światła ( 1500-3000lm )

Ryb brak,

Ziemia ogrodowa + bazalt 1-4mm

 

Co2 brak, nawożę EC i potas.

 

Testy kropelkowe:

Ph - skacze 7,1-7,6

gH - 3

KH - 8

NO2 - <0,01

NO3 - <0,5

Fe - <0,02

PO4 - 1,2

 

KH>>gH, tyle co czytałem, to mierzy się zasadowość, a nie bezpośrednio KH i ostatecznie wynik jest przekłamany, bo w wodzie muszą być jakieś inne wodorowęglany jak Ca i Mg... Próbowałem nawet odlać wody z baniaka, "wygazować" i wtedy pomierzyć Ph i na podstawie tabelki wyznaczyć KH ( tak gdzieś na necie znalazłem, bo niby taka woda będzie miała tylko co2 w okolicach 4mg/l ), ale sam wynik PH też nie jest jakiś super dokładny, ostatecznie z tego wychodzi mi kh4, ale nie uważam tego za solidne podejście.

 

Nie mam już pomysłu na to KH, nie przejmować się tym tak, czy jak? Ogólnie chciałbym znać KH, bo jest mi potrzebne, aby czerpać info, ile co2 mam w baniaku.

 

Ten potas dodawać systematycznie do zbiornika, czy tylko tak, jak pisze na opakowaniu, po podmianie?

Jak długo może trwać proces, zanim pojawi mi się NO2 w zbiorniku, do jakich wartości może skoczyć?

Bo NO3 na razie to tragedia, nie wiem czy to nie naciąganie, ale bym powiedział, że obecnie wszystko roślinki zjadły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...