Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 200l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem właśnie napisać identyczny temat ale trafiłem na ten wątek.

Akwarium miałem przez wiele lat, niestety przeprowadzka do nowego wciąż budowanego domu uniemożliwiła dalszą hodowlę - przerwa w hodowli miała 3 lata. Teraz dom już wykończony i zacząłem ponownie myśleć o akwarium. Tym razem jednak zbiornik ma być odrobinę większy od wcześniej posiadanego. Krótko mówiąc założenia mam na 200 litrów.

A że wypadłem z obiegu co jest dobre dziś w akwarystyce to teraz muszę straty nadrobić.

Moje główne rozterki to filtracja i światło.

Na pewno będzie filtr zewnętrzny kubełkowy (wcześniej miałem eheim ecco) - pytanie jakie teraz liczą się marki na rynku akwarystycznym - czyli jaką markę kupić i za ile???

No i światło - chciałbym nie dawać standardowej pokrywy tylko dać jakąś nowoczesną belkę - czy takie belki zdają egzamin a jeśli tak to co polecacie?

Obsada jeszcze nie jest wybrana - na pewno chciałbym mieć sporo roślin.

Pozdrawiam wszystkich akwarystów.

 

Luna: Wydzieliłam Twój wątek.

W przyszłości zakładaj własne tematy, gdyż opisanie swoich spraw w cudzych wątkach wprowadza zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów zewnętrznych nie mogę ci dużo podpowiedzieć bo mam jak na razie ten jeden. Ja osobiście posiadam Filtr zewnetrzny (kubełkowy)HW-303B 1400L/h + lampa UV. Zaletą jest niska cena. Minusy są takie że pobiera 30W + Lampa UV jak dobrze pamiętam 9W oczywiście włączam ja tylko gdy jest taka potrzeba, no i minusem jest że jest trochę głośny ale dostałem go w spadku bo kolega wymieniał swoje akwarium i mi go oddał ale da się przyzwyczaić, no i jest problem trochę z koszyczkiem największy z tym na samym dole, ja znalazłem metodę i daje sobie radę, z resztą widzę po opiniach że ludzie borykają się często z tym problemem.

 

Co do oświetlenia i belki to właśnie zależy jaką właśnie będziesz miał obsadę bo gdy będziesz miał skoczne rybki będą ci po prostu wyskakiwały. Gdy miałem 30L akwarium bez pokrywy i miałem razbory klinowe dwie mi wyskoczyły. W tym momencie mam przykrywane 2x18 + 8W aQua zaletą przykrywy też jest to że woda tak nie paruję i nie trzeba często dolewać wody. A co do pokryw myślę że można kupić ładna i za rozsądną cenę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...