Skocz do zawartości

[25l / 63l] ogólne


Bojownicza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie jestem początkującą akwarystką, od kilku lat mam akwarium, od roku 63-litrówkę. Jednak chcę zmiany, bo nie do końca sobie z nią radzę. Głównie chodzi o akwarium ustawione naprzeciw okna = masa glonów, żółta woda, rośliny powoli zjadane przez glony różnorodnych gatunków. Zdecydowałam się, że obecne rybki oddam do innego akwarysty, a sama spróbuję kroczek po kroczku zagospodarować akwarium od zera. No i proponuję kilka opcji, co do których potrzebuję porady:

 

 

Opcja nr 1 - akwarium 60l

Akwarium ustawione naprzeciw okna, pełne oświetlenie dla roślin (led), grzałka, filtr z napowietrzaczem. Piaszczysto/żwirkowe podłoże. Kilka niedużych roślin*. W "krajobrazie" dominowałyby kamienie, ew. jakiś korzeń.

# Proponowana obsada: Razborki Galaxy [10], Krewetki filtrujące [2-5], Otoski [3-4], Molinezje żaglopłetwe [1 z obecnego akwarium].

 

Opcja nr 2 - akwarium 25l

Akwarium ustawione w cieniu, pełne oświetlenie dla roślin (led i nie tylko), grzałka, filtr z napowietrzaczem. Piaszczyste podłoże albo żwirek albo piaszczysto-żwirkowe podłoże. Krótko pisząc, coś na kształt tego: http://farm4.staticflickr.com/3215/3138 ... 8c6c_b.jpg.

# Proponowana obsada: krewetki (Filtrująca, Red Cherry), Bojownik [1], ewentualnie parka gupików endlera jednej płci lub kilka otosków ALBO same krewetki i Razborki Galaxy [4-7].

 

* nie zdecydowałam się jeszcze na gatunki roślin.

Co do sprzętu, mam ten z 63l, jeśli zdecyduję się na 25l, mogę go użyć?

Będę wdzięczna za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 1, ale bez molek ( oddać je musisz, tak czy inaczej) proponuje też bez otosków, lepiej zrobić jeden kontynent. Przydałyby się nam parametry wody, nie wiadomo, czy którekolwiek ryby mogą zostać. Pozbieraj liście dębu, póki jeszcze są, potem może się okazać,że parametry są złe, a nimi amurat trochę sobie pomożesz, a jeżeli nie znasz parametrów, podaj stronę z parametrami twojej kranówki lub zrób testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiadomo, czy którekolwiek ryby mogą zostać...

Woda (z tego co się orientuję) jest średnio twarda. Co do ryb, to tylko plany, tylko nad tą molinezją się zastanawiałam, reszta tak czy siak idzie do kogoś innego. A otoski chciałam wziąć ze względu na glony, bo z tego co się orientuję trochę czyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...