Skocz do zawartości

Moje 60 l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym akwarystą. Ostatnio coś mnie wzięło, aby założyć akwarium z pokrywą. Kupiłem używane akwarium i sprzęt(filtr, grzałka, napowietrzacz i jeszcze kilka innych).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Później zacząłem urządzać. Kupiłem i wypłukałem żwirek, dekoracje (titanic i korzeń - oczywiście wygotowałem z solą) roślinki( do końca nie wiem jak się nazywają TUTAJ MÓJ TEMAT --> http://forum.superakwarium.pl/pomocy-co-to-za-roslinki-t56410.html ) oraz preparat z żywymi kulturami bakterii. Użyłem go zgodnie z instrukcją na filtr.

Wszystko zalałem wodą (stała ponad 2 dni ) i zasadziłem roślinki.

 

Dołączona grafika

 

Akwarium postawiłem na szafce w rogu pokoju, dlako od okna i kaloryfera.

 

Dołączona grafika

 

W sklepie powiedziano mi, że rybki mogę wpóścić po dwóch dniach. Ja chcę to zrobić po 4. I tu pojawiają się pytania:

 

1. Kiedy wpuścić rybki?

2. Czy zbiornik jest dobrze urządzony?

3. Czy roślinki są OK?

4. Jakie rybki mogą tu mieszkać (myślałem o gupikach i glonojadzie :D )?

5. Czy miejsce na akwarium jest dobre

 

 

Luna: Zmniejszyłam zdjęcia.

Dozwolony rozmiar grafik zamieszczanych na forum to 1024x1024px.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asem z fizyki nie jestem, ale chyba jest OK

No to będziesz miał doświadczenie jak zbierać szybko wode z podłogi, weź pod akwarium połóż jakąś deskę żeby akwarium nigdzie nie wystawało, bo naprawdę będą problemy.

 

Statek wywal, daj więcej roślin, zmieniłbym to podłoże na ciemniejsze.

 

Ryby wpuść jak dojrzeje, najlepiej po 3 tygodniach, jeśli chodzi o "glonojady", pewnie chodzi o zbrojniki niebieskie, to akwarium jest za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium pęknie niczym wisząca posadzka marketu. Postaw całą powierzchnią na podstawie. Co do nacisku to podziel pojemność akwarium przez powierzchnię wiszących fragmentów podstawy i dodaj nacisk słupa atmosferycznego powietrza. To da Ci odpowiedź na pytanie jaki ciężar musi utrzymać się w powietrzu.

 

Podpowiem, że akwarium pęknie na krawędzi blatu, przełamanie nie będzie równe. Mieszkanie zalane. Ubezpieczyciel powie, że ubezpieczenie nie obejmuje zalania samego siebie wodą od wewnątrz.

 

Poczytaj o akwarystyce żeby uzupełnić swój żenujący poziom wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę z deską :)

Już to naprawiłem i podłożyłem gąbkę (taka jak pod panele).

Dołączona grafika

 

Ten statek jest, bo myślałem o kryjówkach, Jeśli chodzi o roślinki to mam nadzieję, że sie rozrosną i może dosadzę nowe ;)

Podłoże w głębi (z tyłu )jest ciemne a z przodu dałem jaśniejsze żeby urozmaicić :ugeek:

A i myślałem, żeby do Gupików(8-12) dołożyć kilka Otosków (2-4) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kup tak z 2+6 gupików, bo i tak się rozmnożą, a otosków powinno być minimum 6 bo to ryba stadna.

Otoski do twardej wody powodzenia .

Jeżeli w zbiorniku będzie miał korzeń i kokosy to woda raczej nie powinna być twarda i wtedy otoski mogą być w tym akwarium, tylko nie wiem jak z ramirezkami, bo nie wiem jak się będą zachowywać w otoczeniu z gupikami, może ktoś kto bardziej doświadczony udzieli rady, bo nie chcę wprowadzić w błąd ;)

 

Jeżeli nie jesteś pewien i nie chcesz wprowadzać w błąd, to się nie wypowiadaj. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kup tak z 2+6 gupików, bo i tak się rozmnożą, a otosków powinno być minimum 6 bo to ryba stadna.

Otoski do twardej wody powodzenia .

Jeżeli w zbiorniku będzie miał korzeń i kokosy to woda raczej nie powinna być twarda i wtedy otoski mogą być w tym akwarium, tylko nie wiem jak z ramirezkami, bo nie wiem jak się będą zachowywać w otoczeniu z gupikami, może ktoś kto bardziej doświadczony udzieli rady, bo nie chcę wprowadzić w błąd ;)

Powinna mieć mniejsze ph z korzenie nic do twardości nie mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...