Skocz do zawartości

Gujana


Lost
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy w 112l da się stworzyć taki biotop od podstaw. Znalazłem kilka rybek m.in.:

-akara z maroni

-akara paskowana

-bystrzyk barwny

-kirysek spiżowy

-kiryśnik czarnoplamy

-poziomnik pręgowny

-zwinnik latarnik

-zwinnik jarzeniec

-płaskobok tępogłowy

Zastanawiam się czy mógłbym stworzyć taki biotop przy ph 7,5 i 14 GH. Wymiary: 80x35x40. Nie ma mowy o RO.

Czy po prostu woda za twarda?

Wiem, ze był podobny temat, ale zbyt Was fantazja poniosła i pokazywaliście ryby, których w sklepach po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torf wsypujesz bezpośrednio pod piach, albo na piach, chyba, że nie chcesz syfku na dnie, chociaż pielęgniczkom to będzie odpowiadać, daj torf jako wkład do filtra. Poobsadzaj akwarium żabienicami. Masz ślimaki w akwarium? Mi zniknęły, gdy ph spadło do 5, ale wtedy dolałem wywarł z torfu i wrzuciłem torf do akwarium, żadnego ślimaka od tamtej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torf pod piach to ja rozumiem, ale nie wiem jak dać torf jako wkład do filtra, mój filtr nie jest kubełkowy, tylko z samą gąbką. Ślimaków nie mam, może po prostu walnę do tej obsady Ampularie. Słyszałem jednak, że Akary z Maroni nie są łatwe w utrzymaniu, ryba zbyt płochliwa to też nie za dobrze. Jak się nie mylę one żyją w BW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no ładny zbiorniczek. Tylko nie chciałbym, żeby mi ryby cały czas za korzeniem siedziały. Zauważyłem dużo patyczków itp. Jak czyścisz dno akwarium? Co do ławic to nie wiem jak się będą prezentować na tle BW, jeszcze to przemyślę. W każdym razie wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...