Skocz do zawartości

Restart i ogólna porada 200l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chce przeprowadzić restart z wielu względów: zakwit (walczę już 3 tygodnie wszystkimi metodami a jeśli mam użyć lampy uv to wole restart bo i tak wyjałowi mi wodę), zmiana podłoża bo mam kamyki z morza i najpierw założyłem zbiornik a później myślałem i czytałem jak zaczęły się problemy i chciałbym zmienić na bazalt bo bardzo ładnie wygląda.

Sprzęt:

Filtr kubełkowy 800l/h

Grzałka 200w z termostatem

Oświetlenie: 2x 45w grolux i aquarelle 1x30w no name

Co2 kwasek+soda ( tu też było zabawy za nim nauczyłem się to dobrze podawać teraz potrafię systematycznie codziennie przez 10h dozować jednostajnie 2-3 bąbelki na sek)

Nawóz: kulki i http://allegro.pl/kultowy-nawoz-dla-ros ... 23754.html kupiłem bo miał być lekiem na wszystko a nic nie pomaga.

Rośliny: moczarka, rogatka (nawet to rośnie jak by kot napłakał) klasyczna trawka (w miarę rośnie) i coś w stylu drzewka jedno zielone drugie czerwone wyglądają identycznie tylko inny kolor(czerwone w miarę rośnie natomiast zielone same łodygi prawie) i coś tam jeszcze.

Rybki: 9 gupików i od skurczybyka małych

Testy: nie posiadam i dlaczego nawet nie chce kupować, zaraz bd o tym.

 

Chce zmienić podłoże na bazalt i tu potrzebuje głownie pomocy, jaki i ile? Pod to ziemia ogrodowa właśnie po to aby szybko ustabilizować akwarium, ściągała nadwyżkę substancji zawartych w nawozie itd dużo ma plusów. Ogólnie moje akwarium straszny a nie cieszy oka. Jest wielki jeden rozpizdziel i teściowa się śmieje :P

Mógł by ktoś zapodać jakiś link z allegro z tym bazaltem i prosił bym o różne porady i poprawki co do mojej myśli.

W przyszłości chciałbym dokupić trochę neonków i parę skalarów żeby ustabilizowały mi populację gupika. Jakieś rybki na dno tylko nie wiem jakie, typu kiryski i tu tez porada ile i jakie?

 

Z góry dziękuje za pomoc. Może być trochę chaotycznie bo jestem już zmęczony tą walka i zrezygnowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...