Skocz do zawartości

Proszę o porady :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium to 126l baniak. Grzałka z termostatem aquael 150w. Filtr niestety jp 014f, ale niedługo postaram się wymienić na coś normalnego, a tymczasem pompuje na samej gąbce bo wkładu z węglem się pozbyłem. Podłoże to żwir ok 0,3 cm i kawałek 20 na 20 żwirek 0,5 cm. Oświetlenie działa od 8 do 20 (2 świetlówki o mocy po 18w każda).

Obsada:

9x neon innesa

4x kirys spiżowy

2x brzanka rekina

4x gupiki (plus z 20 sztuk narybku)

5x danio lapmarci oraz pręgowany (czerwony)

1x glonojad żółty

Pokarmy: tropical ichtio vit, tetra pro, tetra min oraz larwy ochotki mrożone. ( Codziennie inny pokarm, a larwy raz w tygodniu)

Przy podmianie co 2 tygodnie ok 15-20 litrów dodawany aqua safe oraz bacto active tropicala.

Rośliny:

1x moczarka

1x kabomba (chyba :)

kilka sztucznych żeby małe miały się gdzie chować (ale stopniowo pozbywam się sztucznych, a użyłem ich ponieważ pozostały mi ze starego poprzedniego akwa).

 

I teraz pytania:

1. Czy filtr, który mam wymienić, a jeśli tak to na jaki?

2. Czy pokarmy które stosuje są dobre?

3. Dlaczego woda mętnieje mi, a od czasu do czasu jest w miare przezroczysta?

4. Temperatura 26,5-27 jest odpowiednia?

5. Co byście zmienili w tym akwarium?

http://img17.imageshack.us/img17/491/17022013783.jpg[/img[/url]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://imageshack.us/photo/my-images/29/77269495.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... 13783.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co ja bym zmienił:

 

1) Filtr na zewnętrzny kubełkowy albo chociaż lepszy wewnętrzny np. Aquael turbo 1000

2) Pokarm może być, chociaż ochotka nie jest najlepszym wyborem, czasem ryby potrafią jakiegoś pasożyta przez to chwycić

3) Prawdopodobnie zbyt słaby filtr

4) Temperatura dla jednych ryb ok, dla drugich nie.

5) Zmieniłbym filtr i obsadę. Nie możesz trzymać np. zimnolubnych rybek z ciepłolubnymi. Tak samo ważne są inne parametry, twardość i Ph. Jedne lubią twardą wodę inne miękką. Zmieniłbym także tło, powywalał sztuczne roślinki i kupił kilka nowych łatwych w hodowli i szybko rosnących.

 

Podsumowując, część ryb będziesz musiał oddać i zdecydować się na coś konkretnego tak aby pasowało i współgrało z resztą. Bo narazie masz misz-masz i żadna z tych ryb tam dobrze się nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanka rekinia zupełnie nie pasuje do tego litrażu - to na 100% do oddania

 

Zdecyduj się na jedną ławicę - więc albo neony albo danio i to co najmniej po 8 każdego gatunku(8 lamparcich i 8 pręgowanych).

 

Jeśli masz miękką wodę z ławic wybierz neony innesa, warto dokupić ich wtedy trochę. Tak aby było ich 15-20. Jeśli masz twardszą wodę wybierz danio.

 

Do tego na koniec dokupiłbym 2-4 kiryski spiżowe. Gupiki strasznie syfią, na twoim miejscu zostawiłbym same samce, narybek i samiczki oddał komuś.

 

Temperatura max. 24st.C bez względu na to na co się zdecydujesz, gdyż i neony i danio wolą niższe temperatury. Teraz też zmniejsz temperaturę do tych 23 st.C które są optymalne dla twoich ryb.

 

Oczywiście ryby kup jakieś 2 tygodnie po zainstalowaniu nowego filtra.

 

Jak prowadzić akwarium dowiesz się tutaj: zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html - przeczytaj od początku do końca, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy dzięki którym unikniesz wielu problemów.

 

Filtr już Ci zaproponowałem aquael turbo 1000 to minimum które powinieneś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...