Skocz do zawartości

70 L - Ameryka mini :) etap - porady :)


Pablos75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Duży zbiornik w terminie przesunięty, więc na razie 70L na dniach dojedzie, co powiecie na obsadę:

 

1+2 P. Ramireza lub 1 +3 Kakadu jeszcze nie wiem które z nich ;)

15 neonków innessa

4 Otoski

i nie wiem czy coś jeszcze :)

 

ogólnie mniejsza wersja Ameryki, która będzie później w dużym baniaku :) Ze względu na wielkość baniaka, skalary niestety odpadają :(

 

Parametry wody przekazane przez wodociągi:

ph wody w granicach 7,1-7,4

twardość wody- 350- 400 CaCO3 mg/l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszcze jaki wymiar, będę miał te akwarium w prezencie, więc chce je odpalić, później i tak jako kotnik będzie :D

 

 

po za tym, nie upieram się przy tych rybach, one są planowane, ale to w tym dużym zbiorniku, który niestety chwilowo się przenosi dość długo w czasie z różnych powodów, a więc i tak Ameryka będzie w dużym baniaku, więc tu może inny biotop będzie, jeszcze nie wiem. Chociaż to są rybki które mi wizualnie podchodzą ;)

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery.

kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70l i żywica jonowymienna to bardzo dobre zestawienie. Naprawdę dziwię się, że ludzie wydają kasę na RO mając w alternatywie tak tanie rozwiązanie. RO to nie tylko wysoki koszt na start, ale i wysokie koszty eksploatacji, oraz marnowanie sporej ilości wody.

 

Kationit i zbudowanie takiej kolumny to na start około 100zł, ale za to taki zestaw wystarcza na baardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje, że RO jest łatwiejsze i w sumie w podobnej cenie, nie wspominając o tym, że bez problemu i to późniejszych planów się przyda :)

 

Kwestia jeszcze jaką obsadę dać i jaki biotop, czy na początek taką, czy coś innego, czy może nawet razem ze skalarami zrobić, w końcu niech podrosną zanim będzie duży zbiornik. :D A później przenieść całość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu w takim małym akwarium skalar. Podtruje się samym sobą. Masz 70l - planuj na 70l. Może się stać tak, że plany 200l nie wypalą i będziesz w przysłowiowej czarnej.

 

Takie akwarium by było super na parkę niewielkich dzikich bojków i razborek hengela. O ile oczywiście będziesz mieć RO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...