Skocz do zawartości

63l Nature z aktywnymi rybkami


jarek_135
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zbiornik będzie nowy, wszystko do niego będzie kupowane, jest to start z nauką i planami na większy zbiornik.

Fakt, że chcę na razie wszystko względnie tanio kupić.

 

Bardzo podobają mi się akwaria z dużą ilością roślinności, ale nie takie gęste krzaczory, tylko taka delikatna trawka, czasem wyższa, a miejscami meszek, np jedna strona zbiornika z dłuższą trawą nawet pod sufit, do tego jakiś delikatny gęstszy krzaczek. Całość schodząca ze spadem aż po dolinę z meszkiem, trawką itp. Akwarium jasne, mocno oświetlone. Do tego jakiś "kwiatek", w sensie, może jakiś kolor, może w czerwień? Jakiś korzeń, czy też skała delikatna a na niej porośnięta trawa/zieleń...

 

Taki mam klimat na zbiornik, ale teraz rybki. Nie znam się i nie wiem, co do tego pasuje? Wiem, że chciałbym do tego bardzo ruchliwe rybki, koniecznie, jeszcze barwne.

Ze względu na zbiornik rybki małe.

Nie wiem, czy do tego pasuje, ale:

Jakiś gupik pawie oczko, gupik endlera, może neon czerwony ( ten to raczej stateczny, ale ładna ryba ), jakieś inne typy, sugestie, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH i GH jest na razie żadne. Zbiornik stoii pusty i wszystko robione od zera. Najpierw czytam, pytam, poźniej robię. To co napisałem wyżej, mi się podoba ale wiem, jakie mam warunki i muszę rozumieć, co to kompromis.

Ogólnie ze światłem to chcę jasny zbiornik ( żadnego Black water itp ), na tyle, żeby roślinki rosły i rybki były zadowolone.

 

Najważniejsze to:

Chcę akwarium z roślinkami z bardzo aktywnymi, kolorowymi rybkami.

 

Ogólnie, jaki to biotop? I wtedy będę szukał, jakie są opcje. ( wolę też więcej rybek, ale małych, niż dwie średnie, chodz i tak dużo ich tam nie będzie. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego. Może być, czy za stare? Jak się komuś podoba, to mam link do większych polskich miast z pomiarami.

http://speedy.sh/XCrTs/gdansk.pdf

Znalazłem jeszcze coś takiego, ale tutaj nie widzę pH.

http://www.sng.com.pl/page.php?anim=2&page=140#gdansk

 

Powiedzmy więc: pH 7,5, twardość: ( tam gdzie mieszkam, woda jest dostarczana z 4 miejsc, a parametry dla tych miejsc to: 13, 15, 18, 21*N ), ciężko na tej podstawie jednoznacznie stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale to tak nie działa. Ja akurat na Zaspie mieszkam, jest też ujęcie "zaspa"... Ale tak naprawdę to woda dostarczana do takich wielkich skupisk jest połączona w jedną sieć i zasilana jest z każdego ujęcia. Jest także mapka, która o tym mówi, wszystkie "starsze" osiedla Gdańska są zasilane z tych samych ujęć.

 

Ja bym powiedział w skrócie ph:7,5; twardość 20*N ( czyli woda o znacznej twardości/twarda ). Mierzenie tego paskami też podaje wynik pi razy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wodociągach mnie poinformowali, że woda:

Twardość 20*N

Ph 7,2

Ale ja chcę to akwarium jakoś fajnie zrobić, żeby mnie cieszyło! Dlatego zakupię filtr RO4. To będzie największy koszt, trudno, w przyszłości, jak mi się spodoba, to na pewno się przyda.

Na razie szukam firm w Gdańsku, gdzie potną mi pcw spienione tak, abym sobie tylko całość posklejał/poskręcał, obkleił i zainstalował oświetlenie.

 

Jednak chciałbym coś już czytać więcej o moich możliwościach wyboru rybek, a dzięki RO będę miał lepsze parametry wody.

 

Szukałem, szukałem i w końcu znalazłem. To czego chcę to akwaria naturalne.

 

Jakie rybki nadają się do tego typu zbiorników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...