Skocz do zawartości

Kupować samo akwarium czy z pokrywą, BW z roślinnością


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie. Mam możliwość kupna za około 150 zł akwarium 240L a za około 200zł te akwarium razem z oryginalną pokrywą. I teraz pytanie, czy warto kupować pokrywę, skoro będe chciał mieć raczej dużo roślinności, co prawda mniej wymagającą roślinność będe preferował, ale na pewno dużo jej + CO2 + BW raczej. I nie wiem czy ta oryginalna pokrywa będzie dobra na oświetlenie czy nie kupować i zrobić samem. Łatwiej dobre oświetlenie w samoróbce niż przerabiać oryginał chyba....

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak ? Butle mam i w sumie chciałbym ją mieć. Skoro chciałbym dużo roślin itp. to wydaję mi się, że butla jest dobrym wspomagaczem. W BW można trzymać normalnie bujną roślinność na oryginalnym świetle ? To ja już nie rozumiem, myślałem, że im więcej roślin itp tym lepsze światło. To kiedy oryginał traci swą wartość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc oświetlenia zależy od gatunków roślin,a nie od ich ilości.

Poza tym CO2 ma sens od ok.0,5W/L.Przy mniejszym oświetleniu oczywiście możesz dozować,ale w mniejszych ilościach,ponieważ rośliny nie wykorzystują go wtedy dużo.

Posiadanie gatunków cieniolubnych nie wyklucza zarośniętego BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK teraz już rozumiem :) Czyli mogę mieć mniej wymagające roślinki, ale mogę mieć ich równie dużo co w akwariach roślinnych o mocnym świetle :) CO2 będe dozował, tak jak mówisz. A mech mógłby być do BW ? Ogólnie marzy mi się ciemna woda + dźungla + np. neony i pielęgnice, da radę coś takiego ? ? I rozumiem, że wtedy oryginalne oświetlnie wystarczy z tym, że o barwie tej odpowiedniej do BW.

Jak obliczyć moc jaką mam na litr ?

 

Ja nie chciałbym w sumie też takie bardzo mocnego BW, pielęgnice (oczywiście nie wszystkie) w BW mogą nornalnie funkcjonować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK teraz już rozumiem :) Czyli mogę mieć mniej wymagające roślinki, ale mogę mieć ich równie dużo co w akwariach roślinnych o mocnym świetle :)

Tak.

A mech mógłby być do BW ?

Tak.

Ogólnie marzy mi się ciemna woda + dźungla + np. neony i pielęgnice, da radę coś takiego ? ? I rozumiem, że wtedy oryginalne oświetlnie wystarczy z tym, że o barwie tej odpowiedniej do BW.

Raczej pielęgniczki,nie pielęgnice.Pielęgnice opitoliły by neonki.Standard o barwie 6500K będzie OK.

Jak obliczyć moc jaką mam na litr ?

Dzielisz Watty przez Litry.

Ja nie chciałbym w sumie też takie bardzo mocnego BW, pielęgnice (oczywiście nie wszystkie) w BW mogą nornalnie funkcjonować ?

Tak,ale jak napisałem,przy neonach pielęgniczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki "styl" określał by dżungle w półmroku ?

Inaczej, chce zrobić dżungle z roślinnością mniej wymagającą. Kupić oryginalną pokrywę czy też nie. Zawsze mi się podobało zarośnięte akwarium z średnio mocnym światłem, ale nie wiem jak to zrobić.

 

Prosiłbym o jakąś podpowiedź jak osiągnąć to co bym chciał.

Zawsze można zrobić rośliniaka, tą moją dżungle z mocniejszym światłem o ciemniejszej barwie ? I by było chyba ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak mam rozumieć np. rośline cieniolubną. Chodzi tu o barwe czy o ilość watów na litr ? Bo np. mogę zamontować do 200L oczywiście przykładowo 2x30W z barwą 6500k i będzie to mało tego i ciemna barwa, a mogę 3x50W i będzie mocniej a barwa i tak 6500k więc rośliny te same ? Rośliny dobierać pod W czy pod k barwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Twoją pomoc :)

Dobrze, więc załóżmy, że chce średnio wymagające, ustale oświetlenie na 0,5, dozowałbym CO2 i ciemna barwa i w sumie wyjdzie takie pół BW, ciemna dżungla z korzeniami :) Może tak być ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...