Skocz do zawartości

Welon szybko oddych i nie ma apetytu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam następujący problem: Jeden z moich welonów (2 letni) od tygodnia ma problem. Szybko oddycha, co jakiś czas zachowuje się jakby próbował coś wypluć, takie szybkie "plucie". Nie ma też apetytu, chociaż do tej pory był najżarłoczniejszą rybą w moim akwarium. Obstawiałem zapalenie układu pokarmowego ale raczej nie to jest problemem bo kupa którą dzisiaj zrobił wyglądała normalnie (zastosowałem rybkom dietę i lekkostrawne dania typu gotowany brokuł) którego ze trzy kawałki zjadł, a potem już wypluwał. Brak też innych objawów (wzdęć, wyprysków) czy innych symptomów.

 

Może ktoś mnie naprowadzi co to może być, bo naprawdę szkoda mi tej rybki i nie mogę patrzeć jak się biedak męczy.

Reszta obsady oczywiście OK, żwawa i radosna.

 

 

Może jeszcze opis akwarium:

- 200L

- dwa filtry włączone cały czas (welony to straszne sraluchy) podmiana wody co tydzień

- grzałki brak temp. ok. 22-23 C

- dwa welony , kilka kardynałków, kirysków, 2 kosiarki

- rośliny zielone (średnia ilość)

- leję potas, nawóz ogólny, od miesiąca zacząłem lać węgiel w płynie

 

EDIT

A może to ten węgiel? czytałem w opisie że jest drażniący, a podawałem go rano razem z jedzeniem, może się tego nawdychał i dostał po skrzelach??

 

Tutaj filmik, nie najlepszej może jakości ale może coś wniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że mógł to być jednak stan zapalny gdzieś w pysku i rybka nie mogła przełykać. Podałem wczoraj do akwarium Metronidazol. Dzisiaj widać lekką poprawę, spadła częstotliwość oddechu. Welon zjadł kilka kawałków brokuła. Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...