Skocz do zawartości

Obsada do 80l - nowy start i dokupienie rybek


Effka33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę co do obsady:

 

zbiornik:

Lampa t8 sun glow 20Watt

Zbiornik: 80l 

Filtr wewnętrzny, elite jet flow 100, dodatkowo oxyboost 150.

Podloże: do ten pory gruby żwir, zastanawiam się nad piaskiem.

 

Filtr chwilowo nie chodzi, muszę kupić nowe wkłady i na nowo wystartować. Ostatnio przed odłączeniem filtr nie działał dobrze, bardzo mały ruch wody. 

Wcześniej było wszystko ok.

 

Obsada:

2xkirysek pstry

2x brzanki Puntius semifasciolatus

1x neonek

1x krewetka fitrująca

 

Jestem poczatkujacą akwarzystką, obsada przerzedzona po bakteryjnym zakażeniu skóry, więc chcę na nowo skompletować ryby, boję się tylko nawrotu choroby. 

Ryby chwilowo w zastępczym akwarium 63l. Planuję niedługo przeprowadzkę do 80l( jak wyżej)

 

Proszę o poradę jak dobrać obsadę? 

Myślę o dodatkowych kiryskach i na pewno grupce neonów.

Nie wiem co z brzankami, ponieważ tych samych już dawno nie widziałam u mnie w zoologicznym a mieszkam w irlandii więc mam ograniczone możliwości. 

 

Dzięki za pomoc 

Effka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

dzięki za odpowiedz.

 

GH = 180

KH= 80

 

PH= 7.0

NO2- = 0.5

NO3- = 20

 

Dokupiłam tez 2 złote brzanki

 

Do nowego akwarium mam też nowy filter Fluval U2.

Przeprowadzę ryby za jakiś czas.

Na nowe podłoże zakupiłam biały piasek plus substrat dla roślin.

 

z roślin posiadam:

-Anubias Bartera

-Ludwigia (repens

-nurzaniec

-Żabienica amazonska

-moczarka argentynska

 

Pozdrawiam

 

Effka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom NO2 jest niebezpiecznie wysoki. Nie wyłączaj absolutnie filtra niech pracuje 24/dobę.

Jeśli dobrze rozumiem, wodę masz bardzo miękką. Nie wiem jak krewetce się te warunki podobają ale dla ryb jest ok. Brzanka siedmiopręga wymaga długiego zbiornika, sama jest nie najmniejsza i wiadomo że przy stadzie jakieś tam minimum 80cm dł musi być ja Ci radzę wszystkie brzanki oddać lub zrobić brzankarium ale bez siedmiopręgich. Neony - znowu stadne ryby, w dodatku z innej bajki. Po ogarnięciu 80l zbiornika proponuję dać:

 

15-20x neon

6x kirysek pstry

1+1x pielęgniczka ramireza

dodam że krewetki filtrujące tez lubią swoje towarzystwo a jedna to trochę za mało, w dodatku potrzebują ruchu wody a Ty wyłączyłaś swojej filtr, ale to tak na marginesie

 

lub

 

8x brzanka różowa

6x kirysek pstry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

Mały update z mojej strony: w końcu znalazłam metrówkę i po wyliczeniu wyszło mi 96l - w długości 80cm. Mam za wymówkę tylko włansa ignorancję i brak centymetra - No więc akwa jest większa niż myślałam.

Czy uważasz, że mogę w takich warunkach trzymać brzanki?

Czy mogę dodać jakieś inne ryby?

 

Czyli:

6xkirysek

7xbrzanka (lub więcej)?

pozbyć się neonka?

i coś jeszcze?

 

Co do filtra masz absolutnie rację. Ten który chodzi w tej chwili nie jest najlepszy i czasami się zacina. Próbowałam czyścić, bezskutecznie. Muszę niestety wyłaczać na noc bo jest za głośny :(, a stoi u mnie w sypialni i nie da się spać.

Jutro po przeprowadzce startuję 96l - z nowym filtrem Fluval U2. Jak woda dojrzeje przeniosę towarzystwo do nowego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...