Skocz do zawartości

Dodatkowe oświetlenie LED do 240-stki


Norbiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Postanowiłem ostatnio doświetlić moje 240 litrowe akwarium, w związku z ograniczeniami finansowymi i przestrzennymi mój wybór padł na diody LED. Przyjrzałem się różnym, aukcją internetowym oferowanych na znanych serwisach aukcyjnych, przeliczyłem ceny i postanowiłem zrobić we własnym zakresie. Zakupiłem 5 metrowy krążek taśmy zawierający 300 LEDów, w szafce znalazłem zasilacz 12v i kilka kawałków cienkiego kabelka pomocnego do zlutowania tego w jedną całość.

Wyszło coś takiego:

Dołączona grafika

przylepiłem dokładnie 261 LEDów

 

efekt tego wszystkiego jest taki:

 

oświetlenie podstawowe:

Dołączona grafika

 

 

oświetlenie wzmocnione:

Dołączona grafika

 

 

koszt całej imprezy to:

1. TAŚMA LED HERMETYCZNA IP65 BARWA ŚWIATŁA ZIMNA BIAŁY (ROLKA=5M)

cena 65zł

2. Gdybym musiał kupić zasilacz, zasilacz 30W na 12V

cena 35zł

3. Gniazdo wtykowe do podłączenia zasilacza

cena 4zł

4. Cienki przewód do połączeń poszczególnych odcinków listwy ok. 20-25cm - koszt znikomy

 

Różnica jest, ale szału nie ma, czy warte swojej ceny - oceńcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Różnica jest, ale szału nie ma, czy warte swojej ceny - oceńcie sami.

 

Nie chcę Cię martwić ale sam takie coś miałem na swojej pokrywie i po 5 miesiącach użytkowania całość nadawała się na śmietnik.

Diody straciły swoją wydajność, taśma zaczęła się rozchodzić odsłaniając el. elektroniczne ukryte pod silikonową osłoną...

Wydaje mi się, że to przez ciepło jakie oddawała świetlówka i statecznik umieszczony w pokrywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...