Jump to content

brązowe glony w rurkach + mniej wydajny filtr


Recommended Posts

Mam TetraTec ex700 od paru miesięcy i jakiś czas temu w rurkach odpływowej i dopływowej zalęgły mi się brązowe glony, czy to może skutkować uszczerbkiem w jakości wody? Teraz używam zeolitu, wcześniej był węgiel. Glonów prawie w ogóle nie ma w akwarium, a jak są, to zielone. Poza tym, spadła wydajność filtra, widzę, że woda jest nie do końca oczyszczona mechanicznie, wyczyściłam wkłady, ale to raczej nic nie dało.

Link to comment
Share on other sites

Rurki dokladnie wyczyść w środku. Po tym zabiegu obklej je szczelnie taśmą w czarnym kolorze - najlepiej izolacyjną. Ochrona wnętrza rurek przed światłem powinna zapobiec problemowi lub znacznie go zmniejszyć.

Link to comment
Share on other sites

Mniejszą wydajnośc powoduje oblepienie glona nie tylko na rurkach ale tez wewnątrz złączek i regulatorów przepływu. Miałam ten problem u siebie. Ile czasu masz filtr? Jeśli dłużej niż miesiąc to prawdopodobnie wata filtracyjna tez jest już troszkę zapchana brudem.

Najlepiej bedzie jak zrobisz tak - napuść do wanny trochę wody i zanurz wszystkie części. Zaupatrz się w długą, wąską i miękka ściereczkę, która zmieści się w rurce. Przyda się długi drut lub coś w tym stylu aby przepchać sciereczkę przez rurki. Inaczej nie wyczyścisz. Wszystkie złączki i inne pierdoły dobrze sie czyi szczoteczką do zębów dla dzieci bo ma małą główkę.

Całość po dokładnym przepłukaniu poskręcaj a rurki owiń czarną taśmą.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...