Skocz do zawartości

Zielona Herbata - proporcje, kwarantanna .


miniex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, mianowicie czy jeśli wyciągne rośliny i wsadze je do jakiegoś wiaderka np. 10 litrów . TO czy mogę wlać do niego wywar z zielonej herbaty ewentualnie kwasek cytrynowy ?? Jeśli tak to w jakich proporcjach, jak długo trzymać rośliny w wiaderku i jak długo parzyć herbate? Czy po takim zabiegu można zniszczone juz glony usunąc mechanicznie? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

 

nemo130: Pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, przy krasnorostach, dałem 4 cytryny na litr wody., i większość moich zarażonych krasnorostem roślin się zmieściło w tej wodzie.Zielona herbata to : jedna płaska łyżeczka na szklankę wody.Zaparzasz i wlewasz po trochu pół szklanki (ja wlewałem po 3-4 łyżki stołowe co 20 minut do zbiornika 112 litrów) Drugie pół szklanki po 2-3 dniach.

Ani cytryny ani herbaty nie możesz przedawkować.Jak przedawkujesz cytrynę, poparzysz rośliny(ni zanurzaj w roztworze korzeni!)

Z herbatą też ostrożnie bo co ryby mogą źle zareagować na zbyt duże stężenie.

Rośliny w cytrynie trzymałem 1.5 h

Po trzech dniach widać gołym okiem że krasnorosty znikają.(w 3 dni zniknęło mi ok 70% krasnorostów)

W tym czasie karmię ryby raz dziennie o połowę mniejszą porcja.

Mam molinezje i krewetki i one wręcz rzuciły się na wyparzone w kwasku glony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zielona herbata nie pomoże Ci. Próbujesz zwalczyć skutek, a nie przyczynę krasnorostów. Poczytaj mój post o zwalczaniu krasnorostów. U mnie zielona herbata nie przyniosła zadowalającyh efektów. Jeśli nie pozbędziesz się przyczyny, to krasnorosty wrócą. Kwestia czasu.

 

Poczytaj o moich zmaganiach z krasnorostami:

glony-nasze-sprawdzone-sposoby-aby-sie-ich-pozbyc-t55575.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...