Skocz do zawartości

Wpływ okrzemek na zachowanie ryb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam zbiornik założony 23 12 2012 naturalna sprawa roślinność, podłoże to żwirek akwariowy. Po pewnym czasie pojawiły mi się okrzemki._I tutaj mam małe pytanie._Jak glony w tym wypadku okrzemki wpływają na zachowanie ryb ?? Tzn. czy ryby mogą przez ich obecność zachowywać się jakoś niepokojąco np. dziwnie pływać, ocierać się o przedmioty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę krótka i treściwa odpowiedz :) Pytam bo szukam przyczyny złego zachowanie się rybek w moim zbiorniku i powoli brakuje mi już siły. Pytam na forum odnośnie objawów opisem nawet wstawiłem foto ale nikt jakoś nie che podjąć dyskusji. Szperając po internecie natrafiłem na taka informacje ze glony mogą być przyczyną złego zachowania się rybek, ze coś może się osadzić, przykleić do skrzeli lub ciała itp. Zależało mi na weryfikacji tych informacji bo w internecie prócz prawdy jest tez dużo rzeczy wyssanych z palca

biala-plamka-na-ogonie-platki-t55421.html to mój temat o chorobie moich platek a teraz z akwarium ogólnym zauważyłem ze danio zaczął się ocierać o roślinki i przedmioty innych objawów choroby brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem i pewnie jeszcze nie raz przejże aczkolwiek podejrzewam (to tak trochę odchodząc od tematu glonów w akwarium) że podstawowy problem w moim przypadku to obecność krewetek w zbiorniku głównym co ogranicza możliwość ewentualnego podania jakichkolwiek leków itp( z tego co wyczytałem, krewetki posiadam od niedawna i dopiero je poznaje i uczę się ich zachowań i nawyków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się jakoś ja zdiagnozować wiele informacji jest w temacie który założyłem o plamce na ogonie płatki.Niestety platka to już historia nie przeżyła.Zastosowałem na początku cmf polepszyło się troszkę ale chwilowo i rybka niestety nie przeżyła.

Kolejny byl kirysek i plamka na płetwie ogonowej teraz w zbiorniku na kwarantannie mam kiryska i 2 platki. Przed momentem zauważyłem dziwne ocieranie się danio czerwonego o przedmioty wewnatrz akwarium i nie wiem co robić.

Rozmawiałem z panem ze sklepu gdzie kupowałem rybki polecił aby podnieść temperaturę do 28-30 stopni dodać cmf(miało pomoc ale chyba nie pomogło bo stan rybek bez zmian)kolejny temat o którym mówił to sól akwarystyczna ale już sam nie wiem co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...