Skocz do zawartości

Rośliny trawnikowe do akwa 25l


Leniu100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam akwarium 25l (standardowe wymiary)

Filtr: AQUA FAN Mini

Grzałka 25W z termostatem

Oświetleni 25W

 

Podłoże jeszcze nie wiem ale pewnie jakieś kamyki. Co do wody to dostanę od kolegi z jego akwarium. Powiedział mi że też da mi jakiegoś Anubisa i jeszcze dwie inne roślinki ale ich nazw nie pamiętam.

Planuję by był to dom dla Rozbory Galaxy.

Chciałbym się dowiedzieć czy mogę mieć jakieś rośliny chodnikowe do tego akwarium. Niestety CO2 nie wchodzi na razie w grę więc chciałbym się dowiedzieć jakie roślinki trawnikowe mi urosną i jakie nawozy muszę podawać by się utrzymały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 w takim akwarium to chyba jak wytaczać haubicę na komary.

Moc oświetlenia jest ok, jeśli to jakieś normalne światło, a nie żarówki, albo standardowe świetlówki kompatkowe(większość ma 2700K).

Anubiasy mogą być troszkę za duże do tego akwarium, u mnie np. liście potrafiły sobie wyłazić z akwarium.

A roślinki trawnikowe przy takim oświetleniu na pewno rosnąć będą, kwestia zaopatrywania tego w odpowiednie składniki odżywcze, ale z tego co zauważyłem odpowiednie tematy są na forum (czyli w skrócie sole i EC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rośliny najczęściej do wzrostu nie mają wymagać powyżej 0.8 W/L, a i to chyba troszkę zawyżyłem.

Moim zdaniem tak mały baniaczek to genialne pole do popisu dla sadystów/testerów różnych rozwiązań(oczywiście zanim tam wpuścisz rybki), bo o ile masz działające drugie akwarium, to taki zbiornik można resetować w razie czego w dość szybkim tempie i próbować coraz to nowych rozwiązań. (oczywiście mały litraż to akurat zawsze mniejsza stabilność parametrów, ale dla mnie do nauki tematów z działu nawożenia, to idealne pole do zabawy)

 

Aha, żebyś mnie źle nie zrozumiał, nie podajesz CO2, ale węgiel roślinom musisz dostarczać, więc bez EC, to nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie CO2 w akwarium 25l jest dość trudne.

 

A z roślin trawnikowych urośnie eleocharis parvula już przy tym oświetleniu. Przy mniejszym ładna i bezproblemowa jest gałęzatka. Można pobawić się też we wgłębkę, mech ale to już trochę zabawy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...