Skocz do zawartości

samica bojownika


arek1303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie czy moja samica bojownika jest gotowa do tarla ? Jest od 2 godzin z bojownikiem w osobnym akwarium , bojownica ucieka przed bojownikiem. A bojownik ją goni i atakuje czy to normalne zagrywki ? Proszę o szybką odpowiedź , z góry dziękuję ,

 

I jeśli może mi ktoś powiedzieć co zrobić żeby rozmnażać bojownika to proszę o rady :)

 

Edit

 

Dodam jeszcze że zarówno bojownik jak i samica ciągle są nastraszone ( najżone ) czy to normalne????

 

Edytuj posty, nie pisz jrden pod drugim.

Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. na zdjęciu to może i nie widać tych pasów, ale to zależy jak spojrzeć.. bo momentami mam wrażenie, że cosik tam jest.

Obserwuj dokładnie, w różnym świetle w miarę możliwości :P

 

A jak z gniazdem? Samiec się uwija ?

 

Te gonitwy to najnormalniejsze w świece zaloty.. u bojków to normalne, w tym czasie ikra dojrzewa.

 

Zapewnij kryjówki samicy, bo czasami samiec potrafi być naprawdę agresywny.

 

U mnie tarło bojków przebiegało łagodnie, samica nie ucierpiała ani troszkę :)

 

Jak z temperaturą ? Do tarła najlepiej troszkę wyższa, 28*C- 29*C.

A wgl, jakie to akwa? Ile litrów ?

 

 

Jeśli już chcesz wziąć się za rozmnażanie tych ryb, pomyśl o tym co zrobisz z narybkiem.. bo to ważne. Jeśli nie miałbyś co z tym robić, to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że to jest tylko i wyłącznie tarliskowe akwa ?

Może i nie jest największe, ale o ile samiec nie będzie zbyt brutalny to zda egzamin.

U mnie za akwa tarliskowe posłużył mały 12-sto litrowy baniaczek.

Radziłabym rozdzielić akwa na pół czymś przezroczystym.. Z jednej strony samiec, z drugiej samica.

Wtedy samica nie ucierpi zbytnio, samiec będzie ją widział i będzie miał motywację do budowy gniazda.

Samczykowi wrzuć jakieś pływające rośliny, lub plastikowy spodeczek, który posłuży za 'formę' do gniazda :P

 

 

Samica ma 3 cm.. no ok, ale tu nie o wielkość chodzi, a bardziej o 'wiek', bo dojrzałość płciową mogą osiągnąć w wieku 3 miesięcy, ale również i dopiero po 6 miesiącu życia, także wielkość mi nic nie mówi.

 

 

Wciąż nie dopowiedziałeś na pytanie odnośnie tego, co zrobisz z narybkiem.

 

 

PS.- Od razu uprzedzę pytanie "Co z karmieniem i opieką nad narybkiem" - Informacje zawarte w wyżej podanym przeze mnie linku są wystarczające, ewentualnie jeszcze http://strony.aster.pl/faolan/betta09.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się dobrze zapowiada :)

Mam nadzieję, że hodowla pierwotniaków już założona? :P

Po tarle, które zapewne nastąpi w najbliższym czasie, odłów samicę, bo będzie zbędna, a nawet szkodliwa (zajadanie się ikrą pod nieuwagę samca). Samca odławiasz dopiero, gdy młodziaki zaczną próby żeru.

Oby samiec okazał się troskliwym tatusiem :)

 

Zostało Ci baczne obserwowanie, oczywiście spokojnie, by nie płoszyć bettasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...