Skocz do zawartości

Dobór obsady dla początkującego 54 L


djtiramissu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jako, że akwarystyką zacząłem interesować się od niedawna, jestem jeszcze świeży z tych tematów dlatego proszę o wybaczenie niewiedzy w pewnych kwestiach;).

Aktualnie posiadam 54 l zbiornik w którym zainstalowane mam dwa filtry: Hailea BT-200 (chodzi bez deszczownicy) który często się zapycha(mimo odmulania dna raz w tygodniu i podmiany około 50% wody raz na dwa tygodnie), oraz gąbkowy Aquael pat mini oraz grzałkę z termostatem.

 

Rybki które mam w obsadzie to:

3 x gupik pawie oczko (2x samica + 1x samiec)

2 x rozbora klinowa

2 x molinezja ostrousta (parka)

2 x molinezja black molly (parka)

1 x zbrojnik niebieski (ma już około 12 cm)

ok. 20x małe gupiki

ok. 6x małe molinezje

Roślinki:

3x Cryptocoryna nana o różnych wielkościach

 

Dół akwarium wyłożony żwirkiem, regularnie odmulany.

 

Czy obsada jest odpowiednia dla takiego baniaka? Jakie ewentualne rybki mógłbym dokupić? Czy będzie możliwość trzymania w tym zbiorniku tych małych rybek, które się rozmnożyły? Ewentualnie jakie rybki oddać/wymienić? Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak:) Twardość i odczyn wody zbadam dopiero jutro bo muszę zakupić testy;) Co do zbiornika to ma on 54l, a nie jak błędnie myślałem 100l. Zatem poddam post edycji:). Zważywszy na okoliczności, rozpatrzę w najbliższym czasie zakup większego zbiornika.

P.S. Zbrojnik będzie musiał się chyba pożegnać z akwarium, bo jak udało mi się doczytać, potrzebuje przynajmniej 100l baniaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...