Skocz do zawartości

CMF a nowe akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Dopiero zaczynam przygodę z akwarium.

 

Zakupiłam akwarium 112l. do niego roślinki, korzeń, kamyczki o granulacji od 2mm do 1cm oraz kilka większych do ozdoby.

Kobieta w sklepie w którym kupiłam wszystkie te rzeczy powiedziała że kamyki mam wygotować, akwarium umyć i dopiero zalać wodą. To było zrozumiałe, ale później powiedziała że jak zasadzę roślinki to mam zastosować preparat CMF z Tropicala.

Czytając o nim dowiedziałam się że stosuje się go przy ospie. Czy konieczne jest jego stosowanie?? Jakie jest dawkowanie w akwarium w którym nie ma jeszcze rybek?? Jeśli tak to czy po jego zastosowaniu CMF trzeba użyć węgla aktywnego??

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam od męża testy do wody (Aquatest z Zooleku).

Oto uzyskane wyniki:

pH wody:

- pH w przedziale 4,5-9,0 zabarwiło się na kolor odpowiadający wartości pośredniej pomiędzy 7,5 a 8,0

- pH w przedziale 6,0-8,0 zabarwiło się na kolor odpowiadający wartości 7,8

Twardość:

- twardość węglowa TwW (KH): o ile dobrze zinterpretowałam 11 stopni niemieckich (po 11 kroplach zmiana barwy na żółtą, a na 10 zmiana na zieloną)

- twardość ogólna TwO (GH): o ile dobrze zinterpretowałam 8 stopni niemieckich (zmiana z czerwonego na zielony po 8 kropli).

Niestety innych testów nie mam.

 

Mam przy okazji pytanie. Na ulotce napisane jest ze TwO jest wyższa od TwW. Pomiary wykonałam tak jak pisało na ulotce. Czy to możliwe żeby mi tak wyszło? Czy po prostu musiałam popełnić jakiś błąd i muszę ponowić pomiary.

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...