Skocz do zawartości

Life -glo ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadm 2 świetlówki 15 W jedna to aqua-glo a druga zwykła biała i właśnie ją chciałem sobie wymienić na Life-glo bo tylko ta z hagenów ma 6700 k a zależy mi żeby świeciła na biało sprawdzałem na tej stronie http://saurama.aqua-web.org/index.htm jak ona świeci nawet jak sie zestawia z moja aqua-glo , ma ktoś z forum tą świetlówkę life-glo żeby dodał opinię czy fajnie świeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim dla roślin ważna są 2 czynniki w świetle...

 

1 Natężenie (jasność) ilość lumenów (siła strumienia świetlnego)

2 Temperatura światła (czyli barwa)

 

Wiec stosując AquaGlo zauważyłeś pewnie ze świeci na kolor zbliżony do mieszanki CZERWONO/NIEBIESKIEJ

Światło o takiej właśnie temperaturze jest najkorzystniejsze do fotosyntezy i wzrostu roślin

 

Dodatkowo stosuje sie 2 swietlówkę, która ma zapewnić roślinie punkt 1 i tutaj dlatego dobrze jest stosować białe o silnym świetle....

 

Ale wg mnie i tak bym jej nie stosował...

Jaki masz stosunek WAT/LITR ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz prawie 0,5W/L Skoro uważasz to inna świetlówka bedzie jaśniej swiecić to zmien ją ale przy takim świetle większość roślin powinno Ci juz rosnąc... No pomijajac te wyjątkowo światłolubne jak np cabomby... Ja byn najpierw dołożył jeszcze odbłyśnik, okleił całą pokrywę... Dał CO2 a powinny rosnąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz namówiłeś mnie i dziś zamontowałem u siebie LifeGlo.... Teraz mam połaczenie: AquaGlo +LifeGlo

Powiem Ci ze rewelacyjnie wybarwiają.... Rośliny super wygladają taka mięsista zieleń a i barwy ryb super się prezentują a mam duzo czerwonych i niebieskich kolorów...

 

Tylko nie mieszaj SUNGLO z AquaGlo ani SUNGLO z POWERGLO kurde wczoraj kupiłem sunGLO a dzis wymieniłem ja na LIFEglo

 

ta SunGlo to daje tak zółte swiatło ze normalnie jakbyś rivanolu do wody wlał...

 

LifeGlo+AquaGlo = super wyglada zobaczymy rezultaty u roślin...

 

AquaGlo i PowerGlo mają te samą temperature barwy u mnie rośliny dosyc dobrze rosną wiec stosuje AquaGlo

Jeszcze pół roku (bo zmieniam co rok świetlówki) i wsadze PowerGlo i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a widzisz :) mówiłem ze life-glo daję rade też mam aqua-glo wiec będę miał taką samą konfiguracje jak Ty ale dopiero w czwartek bo sklepie mieli ostatnia sztukę i coś w niej latało wziąłem żeby sprawdzić ale nie świeciła mają mi na czwartek sprowadzić, wejdź na tej link w pierwszym moim poście i zobacz połączenia power z life wygląda jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze aguaGlo i PowerGlo mają te samą temperature czyli świecą tym samym światłem... Power troszke jaśniej

 

 

EDIT:

 

Ja tak zjechałem te SunGlo ale jest jedna ciekawa propozycja na ich wykorzystanie.

 

Jasny piasek jako podłoże.. Sun glo+ np LifeGlo i filtr falujący lustro wody... Mozna zrobić taka piaszczystą partie jeziora...

i takie ładne fale sie na dnie odbijają super to wygląda ale musi być jasny piasek inaczej to sprawia wrazenie ze dno jest brudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...