Skocz do zawartości

krewetkarium 40 l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje krewetkarium

 

Akwa 40 l

Podłoże Aqua Basis plus ( JBL)warstwa - 2 cm

Zwirek zolux quartzite norie czarny warstwa 3 – 4 cm

Filtr fluwal 105 z wkładami 2x ceramika, humus, gąbka

Grzałka 50 wat

Co2 z bombrowni – dyfuzor kostka lipowa

Oświetlenie – lampa aquarela 11wat + 15 wat świetlówka 6500 K

 

Rośliny na razie ze starego zbiornika

Kabomba

Pogestemon helferi

Nużaniec azjatycki

Mchy do końca nie wiem jakie – kupiłem w sklepie przy likwidacji, były tanie i bez nazwy Trawnik z małego Heńka

Planuje jeszcze parę mchów i jakiegoś wątrobowca. Może coś Doradzicie początkującemu.

 

Docelowa obsada to:

Rozbora Galaxy – 6 szt (tylko nie wiem czy akwa nie za małe)

Krewetki RC – 12 szt

Jakiś zbrojnik – tylko nie wiem jaki, bo różnie na forach piszą

 

Chciałem Was zapytać jako doświadczonych akwarystów o komentarz i cenne rady na temat mojego zbiornika.

Zbiornik ma 3 dni. Świecę 5h dziennie. Po tygodniu będę zwiększał o 1h, aż do osiągnięcia 10h. W chwili obecnej ponieważ szafka robi się od 2 tygodni i dalej jej nie ma, a moja córa już nie mogła się doczekać akwa stoi na podłodze. Dlatego zamontowany jest na razie filtr wewnętrzny Claro 600 ( wiem że to syf, ale docelowy na razie nie ma szans działania).Teraz podaję co2 z bimbrowni PH ok. 6,8, innych wartości nie znam bo jeszcze nie kupiłem testów. Posiadam nawozy firmy aqua art. Classic, Ferro, K oraz Macro green , ale na razie ich nie stosuje – zacznę jak wpuszczę po miesiącu moją obsadę. Wodę będę podmieniał 1x w tygodniu w ilości 30%. Mam nadzieję że to wystarczy. Zastanawiam się czy po 2 tygodniach nie stosować małej dawki potasu.

Jeśli coś robię źle napiszcie, z góry dziękuję za pomoc i cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...