Skocz do zawartości

Podłoże biały piasek


~eL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przybywam tu do Was z pewnym zapytaniem. Chcę zmienić podłożę w akwarium na kompletnie nowe. Jako że jestem takim powiedzmy zwyczajnym hodowcą chciałbym się upewnić że się nada. Chodzi o podłoże tego typu:

http://allegro.pl/najbielszy-piasek-kwarcowy-do-akwarium-atest-pzh-i2940150960.html

(mam nadzieje ze nie zostanie potraktowane jako reklama).

I teraz pytanie. Teoretycznie jest to piasek z tym że trochę grubszy 0,5-1,2.

W akwarium posiadam brzanki rekinie, bystrzyki, gurami, neony, mieczyki, glonojady i kirysy. Mam nadzieje że wszystkie nazwy podałem poprawnie :mrgreen:

Jest to dosyć młode akwarium dlatego nie ma zbyt wiele rybek jeszcze, jednakże jako że jest jeszcze trochę miejsca (80l) to trochę zostanie dokupionych.

Ale do tematu. Czy takim rybkom, to podłoże nie będzie przeszkadzało w jakikolwiek sposób? Nic się glonojadom nie stanie?

No i jeszcze czy roślinki bez problemu będą w tym rosły?

 

Pozdrawiam,

~eL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego

Jest to dosyć młode akwarium dlatego nie ma zbyt wiele rybek jeszcze, jednakże jako że jest jeszcze trochę miejsca (80l) to trochę zostanie dokupionych.

 

Po pierwsze to nie ma już miejsca,a po drugie połowy z tych ryb nie powinno być w tak małym akwarium.

 

Jak już ustalisz odpowiednią obsadę,to wtedy dopasuj podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połowy z tych ryb nie powinno być w tak małym akwarium.

A jakieś konkrety ?

 

W zoologicznym jak pytałem (jak już mówiłem, dopiero się uczę) to mówili że wszystko gra.

Okej, może faktycznie próbowali mi "wcisnąć" coś na siłę, ale jednak uważałem że sprzedawcy w zoologicznym są kompetentni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanek,gurami,mieczyków, być może zbrojników-"glonojadów",ale to zależy od gatunku.

W zasadzie nie ma tego dużo, bo tylko po parce z każdego gatunku.

Uważałem że "jest jeszcze trochę miejsca" ponieważ ryby są młode i małe.

Ale okej, jak już mówiłem, opierałem się na opinii sprzedawcy w sklepie.

 

Czyli jak rozumiem albo powiększyć akwarium, albo wymienić ryby na jakieś gatunkowo mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, Zajmę się tym na pewno.

 

Dziękuję że ktoś mnie w ogóle uświadomił jak wielki błąd zrobiłem.

Zajmę się tym jak najszybciej...

 

Ale tak już kończąc (skoro założyłem temat to warto też rozeznać się w tym przypadku) czy to podłoże w jakikolwiek sposób źle nie wpływa na ryby? Na razie i tak się wstrzymam z kupnem i zrobię porządek z rybami, jednakże wolę upewnić się teraz by posiadać też wiedzę w tej kwestii i później na nowo nie musieć zaczynać na nowo tematu.

 

Jak już będę wymieniał ryby to i tak na jakieś bardziej spokojne (coś w tylu bystrzyków, neonów... mam nadzieję że w temacie który mi podrzuciłeś ktoś mi dokładnie pomoże) ani nic co przerzuca dno akwarium.

 

Dziękuje raz jeszcze za pomoc w kwestii rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...