Skocz do zawartości

easycarbo czy warto?


manzi76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem niedawno akwarium 112 l. z całym osprzętem na allegro,zainstalowałem je u siebie i wszystko jest ok. rybki jak widzę to maja się dobrze ale mam kilka pytań:

1 w zestawie dostałem easycarbo i zastanawiam się czy je stosować czy w ogóle wart i czy naprawdę jest duża różnica?

2 odpaliłem już filtr zewnętrzny (Aquael Unimax 250 ) załadowałem go zgodnie z radą kolegi od dołu ceramika,zoolit,torf i gąbka i mam następujące pytanie na jaki czas wystarczą te wkłady? czy przy czyszczeniu filtra będę musiał je wymienić na nowe czy wystarczy,że tylko je przepłukam?

3 jeszcze jedno pytanie odnośnie gurami mam 2 sztuki i nie wiem czy są dwa samce czy dwie samice czy jeden samiec i samica bo jedna rybka druga strasznie gania po całym zbiorniku i nie wiem czy tak powinno być?

 

z góry dziękuję

 

Luna: Zaczynaj zdania wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno torf jak i zeolit po pewnym czasie staje się bez użyteczny.Torf w formie pałeczek starcza na ok 6 miesięcy,granulat to 3 miesiące natomiast włóknisty do 1,5 miesiąca._Zeolit ma to do siebie,_że po pewnym czasie,_to co pochłoną oddaje można go regenerować._Ale po jakim czasie? Wszystko zależy od podłoża,_nawożenie,_obsady i ilości użytego minerału.

Carbo to nie wszystko rośliny potrzebują jeszcze mikro,_makro,_Co2_oraz światła.

 

Pisownia i wiedza do uzupełnienia na temat roślin. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Najlepiej jakbyś dał zdjęcia guraminów. Samiec ma płetwe grzbietową zakończoną ostro, a samica zaokrągloną.

Nie mam teraz aparatu ale wygląda na to,że mam dwie samice więc będę musiał zrobić jakąś podmianę

 

Zarówno torf jak i zeolit po pewnym czasie staje się bez użyteczny.Torf w formie pałeczek starcza na ok 6 miesięcy,granulat to 3 miesiące natomiast włóknisty do 1,5 miesiąca.Zeolit ma to do siebie,że po pewnym czasie,to co pochłoną oddaje można go regenerować.ale po jakim czasie? wszystko zależy od podłoża,nawożenie,obsady i ilości użytego minerału.

Carbo to nie wszystko rośliny potrzebują jeszcze mikro,makro,Co2,oraz światła.

Na razie Co2 nie wchodzi w grę,brak funduszy i brak miejsca.Czyli reasumując carbo nie jest czymś ''obowiązkowym'' bez tego roślinki też będą rosły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...