Jump to content

pylki w zbiorniku


Gelix69
 Share

Recommended Posts

Witam was od pewnego czasu pojawiły mi się pyłki w wodzie i dziwna tafla na wodzie w zbiorniku, posiadam zbiornik 112l filtr mini kani 120 a w nim standardowe wnętrze zaczynając od góry gąbka, jakaś wata,zeolit,ceramika myślałem o wymianie tej waty standardowej ,wracając do pytania skąd mogą się brać takie pyłki napowietrzanie 24h filtr chodzi na maxa woda podmianki co tydzień 30 litrów i czyszczenie odmulaczem co może być przyczyna? Zamontowana jest deszczownia żeby w miarę możliwości rozbić ta tafle ale nic noi te pyłki. Pomóżcie.

 

S'Sayan: Używaj "kreseczek".

Link to comment
Share on other sites

Kolor, gęstość, zdjęcia jak można. Na pierwszy strzał roponuję esay carbo, kasuje większość tego typu spraw. U mnie był jakiś dziwny kożuch pierwotniaków (?) chyba, miesiąc po starcie zbiornika się pojawił. Węgiel i bylo po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

To jakiś glon, przydała by się opinia speca od glonów. Zwykły glon - węgiel w płynie tudzież co2 powinno go w 3 dni załatwić. Jeżeli to słynne krasnorosty, to strzeba inaczej, walki z krasnalami widziałem w jakimś konkretnym temacie. To na liściach to też glony? wygląda na nitkowce czy coś.

Wg mnie:

1. co2

2. wata perlonowa w filtr, co by mechanicznie wyjąć jak najwięcej tego badziewia.

3. jeżeli uda ci się ustalić że to krasnorosty (ze zdjęć to ja tego nie potrafię określić) to strategia jest inna opisana w innym, konkretnym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...