Jump to content

pylki w zbiorniku

Gelix69
 Share

Recommended Posts

Witam was od pewnego czasu pojawiły mi się pyłki w wodzie i dziwna tafla na wodzie w zbiorniku, posiadam zbiornik 112l filtr mini kani 120 a w nim standardowe wnętrze zaczynając od góry gąbka, jakaś wata,zeolit,ceramika myślałem o wymianie tej waty standardowej ,wracając do pytania skąd mogą się brać takie pyłki napowietrzanie 24h filtr chodzi na maxa woda podmianki co tydzień 30 litrów i czyszczenie odmulaczem co może być przyczyna? Zamontowana jest deszczownia żeby w miarę możliwości rozbić ta tafle ale nic noi te pyłki. Pomóżcie.

S'Sayan: Używaj "kreseczek".

Kolor, gęstość, zdjęcia jak można. Na pierwszy strzał roponuję esay carbo, kasuje większość tego typu spraw. U mnie był jakiś dziwny kożuch pierwotniaków (?) chyba, miesiąc po starcie zbiornika się pojawił. Węgiel i bylo po sprawie.

To jakiś glon, przydała by się opinia speca od glonów. Zwykły glon - węgiel w płynie tudzież co2 powinno go w 3 dni załatwić. Jeżeli to słynne krasnorosty, to strzeba inaczej, walki z krasnalami widziałem w jakimś konkretnym temacie. To na liściach to też glony? wygląda na nitkowce czy coś.

Wg mnie:

1. co2

2. wata perlonowa w filtr, co by mechanicznie wyjąć jak najwięcej tego badziewia.

3. jeżeli uda ci się ustalić że to krasnorosty (ze zdjęć to ja tego nie potrafię określić) to strategia jest inna opisana w innym, konkretnym temacie.