Skocz do zawartości

60L - obsada


Neo1920
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założyłem akwarium które dojrzewało ponad miesiąc i mam kilka rybek na oku, proszę o weryfikację czy nadawały by się.

 

Info o akwarium:

 

wymiary: 70x27x34h (co daje nawet nieco ponad 60L)

podłoże: czarny bazalt granulacja 2-5mm

wystrój: mały korzeń + dwie połówki kokosa jako kryjówki

rośliny: mix z allegro typu http://allegro.pl/mega-prosty-w-obsludz ... 92651.html

dane o kranówie ze stronki http://www.pwik-wodzislaw.pl/pwik/index ... &Itemid=51

 

wyposażenie:

filtr chińczyk wewnętrzny z deszczownicą MODEL HJ-311B 300L/H, WKŁAD WĘGLOWY (chyba zmienię na jakąś kaskadę Aquaela bo z tego nie jestem zadowolony)

grzałka z termostatem 100W

 

temperatura 24-26 stopni

 

ryby:

2 molinezje juz mam bo dostałem w prezencie (parka)

interesują mnie głównie młode małe osobniki czytałem trochę i ten wystrój chyba najbardziej mi pasuje do biotopu ameryk środkowej i południowej tak więc czy mogę mieć:

małe kiryski na dno np. albinosy 5szt?

ławice neonków innesa 8szt?

coś wielkiego np. parkę ramirez lub bojownika

i może 2 glonojady młode po 2cm (wiem że urosną ale planuje kupić większy zbiornik)

 

Proszę o weryfikację i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj molinezje, ta woda je wykończy.

 

Węgiel out: zamiast tego wchodzi torf włóknisty.

 

Wywal bazalt zastąp piachem, bo marnujesz kranówę za którą powinieneś na klęczkach do Częstochowy lecieć.

 

Weź się za jakieś porządne BW najlepiej. Masz taką wodę, że obsada może być dopięta na ostatni guzik. To luskus. Jakie ryby podobają Ci się najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj molinezje, ta woda je wykończy.

 

czy mógłbyś mi powiedzieć co im szkodzi? ;/

 

 

 

głównie te które napisałem, wiesz dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarium i nie chce od razu zbytnio wymagających ryb tym bardziej że mieszkam sam i pracuję co drugi dzień 9-21 ;/ ale też nie chcę oklepanych jak gupiki itp (chociaż te które wypisałem już są oklepane) ale wracając do tematu podobają mi się pielęgnice/pyszczaki ale przyznam że dużo już tematów na tym forum przeczytałem i obawiam się że mam za małe akwarium. Na pewno w grę nie wchodzi opcja 'trzy rybki na krzyż' wolę zdecydowanie dużo mniejszych rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomysł mi się podoba aczkolwiek musiałbym się najpierw upewnić testami czy ta woda rzeczywiście jest jak ta 'z Lichenia' :D no i po drugie właśnie czytam o tym całym BW i martwi mnie skąd teraz wezmę liście, szyszki itp. Nakład finansowy nie jest zbyt wielki bo w sumie jakieś korzenie z tego co widzę wystrój takich akwariów + porządny filtr. Na pewno w przyszłości przemyślę temat. Dzięki za pomoc.

 

Ps. czy ewentualnie te rybki które wpisałem w pierwszym poście mogły by być na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...