Skocz do zawartości

[Kirys spiżowy] - identyfikacja ikry


pyszu18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano jak się obudziłem to zauważyłem ikrę na liściach żabienicy blehera oraz na szybie. Strzelam, że to ikra kirysa spiżowego - mam rację? Liść z żabienicy odciąłem i przełożyłem do drugiego akwarium (pustego), drugi liść włożyłem do tej siatki typu "kotnik" i jest w akwarium a ikrę na szybie zostawiłem. Co mam robić dalej?

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo to moja pierwsza ikra kirysa :)

 

Edit :

 

Ikra ma kolor białawy, lekko przeźroczysty a w środku są malutkie jakby kreseczki. Za to niektóre jaja są puste chyba... o to zdjęcie

post-1185-13685172988103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchów chyba nie jest trudny, u mnie Pstre nawet bez odławiania się odchowały. Co prawda tylko 3 ale nic specjalnego nie robiłem. Skoro już jednak odłowiłeś, to pamiętaj o filtracji w tym drugim akwarium także - delikatnej, oraz raczej nie obejdzie się bez specjalnego dokarmiania.(larwy solowca, a jak podrosną to zacznij z bardzo rozdrobnionym pokarmem) Temperaturę także utrzymuj stałą, ja u siebie przy 23-24st.C odchowałem, ale taka idealna to podobno 25-26st.C. Parametry wody także bym utrzymał te z głównego akwarium, ale tutaj może ktoś bardziej doświadczony się wypowie bo możliwe że idealne warunki wymagają innych parametrów.(spiżowe nie lubią nadto kwaśnej wody)

 

Bardzo możliwe, że inni mieszkańcy akwarium pokuszą się na to co jest na szybie, ale jest też szansa(patrz mój przykład), że część rybek się odchowa w zbiorniku ogólnym pod warunkiem że jest w nim dużo roślin i miejsc gdzie mogą się schronić rybki(mech itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...