Skocz do zawartości

Jakie rybki do środkowej części akwarium


Elka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 56 litrów proste 2 filtry wewnętrzne Fluval U2 oraz Aqael fan mini, grzałkę z termostatem 50 W, temperatura średnio 26-28C. W akwarium mieszkają obecnie: 1 szt glonojada ok 11 cm, 1 ślimak ampuria, po 2 sztuki kirysków i otosków, 2 szt samiczek bojownika oraz 2 krewetki - filtrująca i amano. Roślinność w akwarium mam umiarkowaną, 2 anubaisy na korzeniu, kilka traw, kulkę mech jawajski i roślinę o drobnych listkach o dość szybkim przyroście :DD: nie znam nazwy. Podłoże to drobne kamyczki, a pod spodem podłoże JB, oświetlenie świetlówka 4600k . siatło ok 11 godz dziennie. Akwarium mam już ok 2 lata, rybki żyją ok, miałam jeszcze ok 4 letniego bojownika który już odszedł i kilka gupików które oddałam bo mi jakoś nie pasowały. W zamian dostałam od znajomego który likwidował akwarium 2 paletki, 2 szt samiczek bojownika i 1 szt kosiarki :| niestety tak mi goniła kosiarka i paletki towarzystwo że znalazłam im po prostu szybko nowy dom, zresztą tak to akwarium było dla nich dużo za małe.

Teraz moje akwarium jest spokojne, ale puste, glonojad schowany, reszta siedzi w kryjówkach i przy dnie, a te 2 malutkie bojowniczki to niestety nie prezentują się jakoś okazale :? Dlatego chciała bym choć jakieś 2- 3 małe rybki które będą pływać w środkowej części akwarium, a nie chcę popełnić powyższych błędów czyli chaos w akwarium. Dodam że nie chcę gupików :!: Proszę o radę :!:

Ps dziś pan w sklepie Zoo polecił mi rybki muszlowce co prawda fajne, ale nie bardzo dla moich krewetek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dnie mam żwirek 2-4 mm, ph miałam ostatnio 6,4, GH mam między 13-16. Paletek to wolała bym uniknąć gdyż dość że ścigały mi krewetki i otoski to 56 l akwarium to trochę mało na te rybki. A samiec bojownika to jak nie będzie mi ścigał samiczek jak będzie z nimi w akwarium?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...