Skocz do zawartości

Nowe akwarium 300 litrów


grzegorzr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem sobie akwarium 300 litrowe (120x50x50) i zastanawiam się co w akwarium powinno pływać?

Mam filtr zewnetrzny jbl 1501, grzałka z termostatem temp około 24-26 stopni.

Co do parametrów wody to jest to wodociąg warszawski północny ph w przedziale 7,43 - 7,5, twardość 249 mg CaCO3/l.

Co do roślin to dostałem różne od znajomego z tych co znam to mam moczarkę mech tajwan moss lotosa i jeszcze kilka innych których nie znam.

Dodatkowo w akwarium mam jeszcze 4 korzenie 2 połówki kokosa.

Oświetlenie to w tej chwili dwie świetlówki T5 54 W (105 cm) być może w niedługiej przyszłości będzie jeszcze jedna 54 ale to zobaczymy jak będzie z funduszami.

Zbiornik mam od miesiąca i dostałem kilka rybek i kilka dokupiłem sam.

Poniżej obsada:

6 glonojadów w tym dwa dorosłe około 5-6 cm (para) i 4 małe weloniaste około 1,5 cm

4 kosiarki

11 otosków

8 kirysków w tym 4 spiżowe i 4 panda

2 gurami dwuplamisty

45 neonków inessa

6 pielegniczek ramirezek

2 proporczykowce

2 małe skalary

1 drewniak chyba tak ta ryba się nazywa o ile dobrze mi powiedziano

4 krewetki filtrujące.

Podłoże na dno JBL Manado a na to żwirek 2-5 mm

I teraz pytanie czy taka obsada może być?

Coś mam zmienić?

Intersują mnie małe i średnie kolorowe spokojne rybki (skalary wiem że tu nie za bardzo pasują do spokojnych ryb ale chciałem mieć podobają mi się te żaglowce).

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A co jeżeli popracuję nad wodą i zmiejsze jej twardość, zależy mi żeby mieć neonki i skalary.

Rozumiem że w taki wypadku na początek torf do filtra i testy, możesz Sverting mi polecić dobre i w przystępnej cenie testy?

Może jakaś rada co do tych ryb które mam z uwzględnieniem tego co napisałem powyżej.

 

Pozdrawiam.

 

nemo130: Przypominam, że to dział obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...