Skocz do zawartości

Zabudowa akwarium - pomoc i inspiracja


zzz124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukałem wiele na ten temat w internecie i aż tak dużo nie znalazłem. Chodzi o zabudowe akarium. Nabyłem mieszkanie z aneksem kuchennym (aneks oraz salon mają razem 29 m2). W przyszłym tygodniu wpadnie do mnie stolarz i chcę mu zasugerować, aby barek (półka) oddzielająca salon od kuchni miała wbudowane moje akwarium z pyszczakami (250 l - 120 cm szerok.) . Ponoć ten stolarz jest zapalonym akwarystą więc myślę , że chętnie coś wymyśli, ale jeżeli ktoś z was coś podobnego posiada to proszę o zdjęcia - najciekawsze wydrukuję lub mu pokaże.

 

Dzięki z góry

 

ps. jestem z Gdańska, chętnie kupię dorosłe samice socolofi oraz aurausa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kubas podlinkował Cię do mojej budowy. Poniżej zdjęcie do akwarium dzielącego jedno pomieszczenie, ale w Twoim przypadku nie wiem jak to wypadnie bo rozumiem, że barek ma nadal być barkiem? Chodzi mi o wysokość na jakiej będzie akwa i czy będzie to estetycznie wyglądać, żeby jakieś krzesła tego nie zasłaniały -wyeksponowanie :)

post-13521-13685173135252_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robi wrażenie.. U mnie musi zostać trochę braku, ale myśle że 120 cm gdzieś w rogu musi się znaleźć. Po za tym 2 dni temu nawiązałem kontakt z poleconą architektką wnętrz i zobaczymy co wymyśliła.

Nie usuwajcie wątku to chętnie wstawię link z rezultatem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie musi zostać trochę braku

chodziło o barku ;). O ile wstawienie akwarium pomiędzy dwa pomieszczenia lub na środku jest łatwe do realizacji pod względem typowej wysokości o tyle wbudowanie w barek, który ma być funkcjonalny, akwarium widoczne i niezagrożone uderzeniami czy kopaniem nogą stawia poziom trudności znacznie wyżej.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSowO7a3UHVsWRYTFJmbFtggYOIPdjMo3P7ix0SLCNpmNWWBiJvPdHhN_FEtQ

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

wpisz u wujka google: "fish tank bar"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja bym polecał proste rozwiązanie.

Dołączona grafika

W wystającej części pokrywy/zabudowy nad akwarium można by wmontować dodatkowe oświetlenie halogenkowe, od strony ściany dać zabudowę na ok 10cm szeroką co by węże i kable zasłaniała, tą rurę bym usunął. Pod ladą miejsce na filtry etc na pewno by się znalazło. Trochę może nie godzina na zabawy z programami graficznymi więc zrobiłem to najszybszą metodą czyli w "Paint".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...