Skocz do zawartości

112l obsada, BW Ameryka S


SMDuck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! :banan:

Na poczatku chcialbym sie przywitac i przeprosic za brak PL liter - pisze z pracy. Jestem juz w temacie akwarystyki jakis czas. Aktualnie mam akwa 250l z dyskami,ale nie o nim mowa. Przymierzam sie z drugim 112l baniakiem. Mialby to byc biotop BW (jednak rosliny beda) z ameryki S ( z naciskiem na ryby).

Zbiornik jest juz przygotowany (piach, kamyczki, troche folory, chodzi juz z tydzien), czeka na obsade. Chcialbym do baniaka wrzucic: :czytaj:

- 1/2 Pielęgniczka kakadu white gold red

- Neonek simulans zielony ( niebieski ) 15szt

- kiryski (6-8) nie wiem jeszcze jakie (moze sterby'e - podobno toleruja i 30*C w razie czego moglbym je przerzucic do dyskow - to prawda?)

 

Czy jest to logiczne "combo"? moze lepiej wybrac inna pielegnczke - np Mcmasteri lub Agasizaa?

Czy neon zielony toleruje ok 30*C tak jak czerwony?

czegos brakuje, cos dorzucic, zabrac?

 

Przyznam szczerze ze akwa to bedzie tymczasowe ( taka 6-12miesieczna kwarantanna) po tym czasie chcalbym wszstko to wpuscic do 250l z 5 dyskami a ze 112 zrobic azjatycki potok:)

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przede wszystkim obniżył temperaturę u dyskowców do 26*C, chyba że chcesz żeby żyły krócej i intensywniej.

 

Jak chcesz mieć akwa dla simulansów, bo wnioskuję że to jest cel tej instalacji, to pójdź w tym kierunku:

 

25 neonów zielonych

parka pielęgniczki ramireza

12 otosków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej ponownie.

Tym razem tez pisze z pracy (nie mam w domu komputera a tutaj nie mam polskich znakow) wiec z gory przepraszam za bledy.

 

Dzieki za odpowiedz, byla mi bardzo pomocna.

U dyskow temperaure trzymam w okolicach 27*C. Chodzilo mi o ew. choroby.

 

Akwarium 112l dziala, wyglada tak jak tego sobie zyczylem.

ostatecznie zdecydowalem sie na:

20 neony czarne,

2 ramirezki /odmiany standardowej/,

8 kiryskow spizowych.

W miedzyczasie poddalem je kuracji /na wypadek przywr - lek od aquarium munstler, ktorym kiedys wyleczylem dyski (a przynajmniej tak mi sie wydaje), padl 1 neon czarny/.

 

Za jakis czas w/w obsada ma sie ewakuowac do dyskow, a ja chcialbym zabrac sie za azjatycki klimat. Chcialbym sie Was poradzic o obsade. Wymyslilem cos takiego:

 

Bocja karlowata x6

cierniooczki x5 (choc do tych nie jestem jeszcze przekonany)

Bojownik Syjamski 1+2

i jakas lawica (tutaj oczekuje pomocy)- mysle o (x20) Razborze klinowej, galaxy, bardzo podobaja mi sie sumiki szkliste ale rosna do 15cm.... co innego byscie polecili?

 

Co do obsady wystarczy taki zestaw? zrezygnowac z czegos? moze cos dolozyc? jakies stawonogi?krewetki, slimaki?

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam sumików szklistych do tego zbiornika, trochę jest dla nich za mały a poza tym musiałbyś im ustawić mocny strumień wody, a tego nie lubią bojowniki.

 

15-20x razbora klinowa/r. mszysta/r. hengela/brzanka pięciopręga

1x bojownik/1+2x prętnik karłowaty

6x piskorek/bocja karłowata

10x krewetki RC/Babaulti/Amano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia Ci powiem, że stado 12 sztuk razborek wystarczy, jeśli chcesz mieć porządne BW.

 

Bocja karłowata to totalnie odrębny klimat, nie ma co kombinować.

 

Jeśli chcesz mieć ciekawą obsadę, to ja proponuję:

 

Betta albimarginata 1+1

Boraras maculatus 16

 

i na start tylko tyle. Zależnie jak uda Ci się aranż, to będzie można myśleć o czymś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...