Skocz do zawartości

[375l] co zmienić?


sheryll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Akwarium zakupiłem końcem sierpnia 2012r. wraz z pełnym osprzętem i obsadą i jest to:

- 375 litrów - 150/50/50,

- oświetlenie - Jedna świetlówka: aqua-glo 40W T8 K18000, Druga polamp daylight 36W T8 K6500,

- Podłoże - nie wiem dokładnie - jakiś czarny, drobny żwirek z domieszką białego i innych kolorów,

- Filtracja -eheim professionel, ceramika + porowata lawa wulkaniczna + filtracja mechaniczna,

- obsada - Akara (2 dorosłe samce + 1 dorosła samica), Labeo (2 dorosłe samce), Sumy (2szt dorosłe), Zbrojnik lamparci około 30cm, Zbrojnik niebieski około 12cm, Zbrojnik (nie wiem jaki to - jest cały czarny około 10cm), Wielopłetwiec senegalski około 16cm, Pielęgnice zebra (2 parki + około 5 prawie dorosłych samic + około 8 młodych kilkutygodniowych + około 15szt kilkudniowych młodych). Młode zebry systematycznie oddaje.

 

http://img266.imageshack.us/img266/7774/img1341n.jpg/

 

http://img266.imageshack.us/img266/7774/img1341n.jpg

 

 

Mam zamiar oddać/wymienić samca akary, bo dostaje w kość od drugiego - co dziwne samica chyba woli tego słabszego.

Do oddania przeznaczyłbym również 1 Labeo oraz jednego suma.

Co do zebr, to zostawiłbym te dorosłe i dobrane 2 parki.

Miałem w tym zbiorniku jeszcze piękną, dorosłą parkę pielęgnic niebieskołuskich, ale oddałem, bo strasznie nie podobały im się akary.

 

Powiem tak... nie mam pomysłu na ten zbiornik - mamy z żoną odmienne zdanie co do obsady - żona jak twierdzi przywiązała się bardzo do tych rybek i nie myśli ich oddawać...

 

Jestem ciekaw Waszego zdania, Waszych propozycji.

Pozdrawiam i czekam na info

Sebastian

 

p.s. nie wiem dlaczego fotka mojego akwa się nie wyświetla - dlatego pozwoliłem sobie dodać link do tego zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz żonie, że każda z tych ryb wymaga innych warunków i że tego się pogodzić nie da.

 

Najpierw rada - po Twoich upodobaniach już widzę, że musisz sobie kupić porządny wór piachu żółtego, bo te ryby czegośtakiego potrzebują.

 

I pytania:

-GH wody?

-pH wody?

 

I nie obraź się, ale widać, że nie masz pomysłu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam się - wiem, że nie mam pomysłu - kupiłem akwa, bo była okazja - chciałem oddać całą obsadę bądź jej część i zacząć prawie od zera, ale się nie udało - odmienne zdania z żoną;)

 

testy za pomocą pasków jbl:

- Cl2 - ok,

- pH - około 6,8 - to chyba tez ok,

- KH - w granicach 3 stopnie d - nie najlepiej,

- GH - >14 stopni d, ale mniej niż 21 - wg ulotki już nie najlepiej,

- NO2 - około 0,5 - kiepsko

- N03 - ponad 250, ale mniej niż 500 - to chyba masakra

 

Dodam, ze kilka dni temu (3 lub 4) wymieniłem około 20-30% wody, która odpoczywała ponad 2 doby. Dziś robię kolejną podmiankę ponad 100l - wieczorem zrobie testy.

 

Wiem, ze wyniki nie są dobre - są tragiczne - chce to zmienić - powinienem chyba zacząć od obsady i ogólnie chyba pomysłu na nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu postawił albo Tanganikę, albo Malawi, albo Amerykę Środkową, przy czym na Amerykę mam nawet pomysł. Tylko trzeba by się porozglądać za dzikimi piękniczkowatymi, ale na duże akwaria warto już się trochę pomęczyć, nie ? :P

 

http://www.seriouslyfish.com/species/cu ... ssellatus/ przejrzyj galerię tej ryby - będziesz miał wzór na akwarium.

 

A myślę tak:

 

Para pielęgnicy perłowej

Kilka mieczyków montezumy

 

I jeśli mało to do tego parka eliotti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverting, a jakiś inny pomysł - może udałoby się zachować coś z tego co jest?

Powiem tak - mieczyki, gupiki, molinezje, danio, welonki, teleskopy itp miałem będąc dzieckiem - pamiętam, że gupiki mnożyły się jak moje obecne zebry, a mieczyki przejawiały bardzo dużą agresję - takich rybek bym już chyba nie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sum to Giętkoząb wielkopłetwy.

 

Dobra, to może załóżmy, że mam:

 

- zbiornik 375l 150/50/50,

- filtr kubełkowy eheim professionel, ceramika + porowata lawa wulkaniczna + filtracja mechaniczna + deszczownia eheim,

- filtr wewnętrzny aquael turbo 2000,

- grzałka aquael 300W,

- podłoże - nie wiem dokładnie - jakiś czarny, drobny żwirek z domieszką białego i innych kolorów - widoczne na zdjeciach, podłoże oczywiście mogę wymienić,

- oświetlenie - Jedna świetlówka: aqua-glo 40W T8 K18000, Druga polamp daylight 36W T8 K6500,

 

Co możecie mi zaproponować?

 

Zakładam, że uda mi się "pozbyć" całej obecnej obsady - choć to będzie pewnie bardzo trudne i będzie wymagało sporo czasu.

Załóżmy, że nie chcę ryb agresywnych, terytorialnych - chcę takie, które żyją w pokoju z innymi i cieszą wzrok (nie chowają się), ma to być obsada - jak ktoś to nazwał "mało srająca", mało problematyczna itp - jeśli obsada żyjąca w zgodzie z roślinnością - to jaka to ma być roślinność?

Pytam i prosze o rady ponieważ nie chcę wszystkiego skopać na początku. Oczywiście jeśli już na coś się zdecyduję to nie omieszkam chwalić się tutaj etapami realizacji.

Z góry dziękuję za informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek kolorowy nie będzie nigdy satysfakcjonująco podkreślał kolorów ryb. Dlatego wskazana jest zmiana podłoża na piach.

 

Ja myślę, że ekipa składałaby się z pary dużych pielęgnic i żyworódek. Albo tylko i wyłącznie na żyworódkach.

 

Z drugiej strony jeśli nie zależy Ci szczególnie na roślinach, to tu już masz całkiem sensowne wymiary na Malawi. A to oznacza kolorowe ryby, które się nie chowają. Czasem sprzeczki ale nic wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam teraz taki sam litraż i przerzucam się z żyworodek i kąsaczowatych na pielęgnice amerykańskie .

Mam mnóstwo roślin a i 5 salvini 2 niebieskołuskie i skalary z czego te pierwsze 2 jeszcze malutkie 5 cm. szukam inspiracji na ciekawy zbiornik a Twój mi sie szczerze mówiąc podoba , Piękne Akary z chęcią zaadoptuje

 

nemo130: Spam +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...