Skocz do zawartości

30l na krewetkarium?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilka pytań, a mianowicie posiadam zbiornik 30l (niestety profil), chcę go przerobić na krewetkarium oraz ewentualnie kotnik. W zbiorniku miały by być mchy na korzeniu (korzeniach) oraz kamieniu i 2 cryptocoryny + 1-2 pistie.

Oświetlenie to żarówka energooszczędna 11W oraz pokrywa wyklejona folią.

Filtr standardowy bodajże HW311B z deszczownią (wiem że mało, ale na razie przy skromnej obsadzie daje rade).

I teraz pytanie:

- jakie podłoże zastosować, czy ma to być żwirek + ziemia, czy lepiej jakiś substrat (co polecacie).

Z góry dziękuje za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał kiedykolwiek styczność czymś takim:http://www.swiatakwarium.pl/p127,aquatic-nature-shrimp-soil-1-5l.html?

Ja używam od roku w krewetkarium,bardzo dobre podłoże zbija parametry w moim przypadku KH z11 na 8.Po zalaniu niema syfu woda od razu klarowna,Akwarium szybko dojrzewa,no i cena jak za takie podłoże jest dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kupiles tego podloza na swoje 30 l? tez mam takie akwa i jestem poczatkujcym akwarysta. mam pytanko , zasada jest tak sama jak w duzych akwariach ? tzn zwirek na dno substrat i na to znow zwirek? wystarczy jedno opakowanie na 30l?

Nie syp żadnego żwirku wsyp sam substrat.Ja na swoją kostkę 25x25x30 zużyłem 1,5l i nie jest tego wcale za dużo.Wam proponuje kupić 2x1,5l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...