Skocz do zawartości

Kto mi powie co to za rodzaj Pirani???


Maxi888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam już nie wiem czy sprzedawca mnie oszukał . Zamawialem piranie czerwono brzuche neterri czyli te najbardziej agresywne lecz mialem podejrzenia, że sprzedano mi paku!

Moje podejrzenia zaczyle przybierać po pewnym czasie tzn kupilem je jak mialy moze po 5cm teraz maja 18cm ! Sa na ogol spokojne Wogole nie atakuja ryb zywia sie tylko sercami wolowymi mrozonymi i ochotka! Prosze Powiedzcie mi prawde jaka ta ryba jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na stówę nie jest nettera, kiedyś za młodzika miałem taką samą, tylko mi również jadła nasiona, owoce, owady i surowe mięso z kurczaka. Świetnie wyglądało jak pirania obierała cobie pestkę z arbuza. Nie bała się pobieranie pokarmu z ręki.

 

Poniżej dobry i treściwy opis (zapożyczony z netu):

Jest to najprawdopodobniej PACU - lac. Piaractus mesopotamicus ryba bardzo popularna w dorzeczach Amazonki, Parany i Araguaia - Tocantins. Inne nazwy regionalne tego gatunku to caranha lub pirapitinga. Ryba dorasta do 80 cm i 29 kg wagi. W wiekszosci roslinozerna (glownie owoce) - wykazuje czasem zachowania drapiezne. Nieagresywna. Zeby maja forme zebow trzonowych i sluza do lupania twardych orzechow porastajacych brzegi rzek. Ryba jedynie ksztaltem przypomina piranie. Nie polecam jednak testowania zebow palcem bo ryba ma potezny uscisk szczek i moze zmiazdzyc z latwoscia palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...