Skocz do zawartości

Czy napowietrzać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Słyszałem że do napowietrzania w akwa wystarczy poruszanie taflą wody przez filtr. Problem w tym że mam filtr wbudowany w pokrywę i jeśli woda spada prosto na lustro wody to jest za głośno a jeśli przez wężyk to jest ok no ale wtedy woda się chyba nie napowietrza? Poza tym zarówno wlot jak i wylot wody do i z filtra są schowane za tłem strukturalnym z tyłu baniaka i są w nim tylko dziury na głębokości około 7 i 20cm do przepływu wody. Pytanie brzmi, czy mam kupić może napowietrzacz czy co mam zrobić aby woda w akwa była dobrze natleniona? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło by było gdybyś pokazal fotke tego swojego cuda, bo po opisie ciężko sobie to dokładnie wyobrazic.

W sumie zawsze na dzień możesz podłączac deszczownice, albo puszczac wode z filtra tak aby tafla sie poruszała.

Piszesz o przeszkadzającym odgłosie wody- pomyśl o buczeniu pompki napowietrzającej....

To czy akwarium potrzebuje dodatkowego napowietrzenia to wszystko sprawa własna. Jesli widzisz rybki pływajace gdzies przy tafli, albo korzuch na tafli wody to oznaka że dodatkowe napowietrzanie jest konieczne

 

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło by było gdybyś pokazal fotke tego swojego cuda, bo po opisie ciężko sobie to dokładnie wyobrazic.

W sumie zawsze na dzień możesz podłączac deszczownice, albo puszczac wode z filtra tak aby tafla sie poruszała.

Piszesz o przeszkadzającym odgłosie wody- pomyśl o buczeniu pompki napowietrzającej....

To czy akwarium potrzebuje dodatkowego napowietrzenia to wszystko sprawa własna. Jesli widzisz rybki pływajace gdzies przy tafli, albo korzuch na tafli wody to oznaka że dodatkowe napowietrzanie jest konieczne

 

 

Regulamin 6.1. Mapet

Ja bym radził raczej w nocy jak wiadomo roślinki w dzień wydzielają tlen więc w dzień powinno być ok, natomiast w nocy zaczynają go pobierać więc sytuacja jest gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...