Skocz do zawartości

rozmnażanie zbrojników kilka pytań


luki0830
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zauważyłem w swoim akwarium jakąś jamkę wykopaną pod korzeniem od razu pomyślałem o zbrojnikach bo nigdzie ich nie mogłem znaleźć no i nie myliłem się bo właśnie zobaczyłem ogony parki glonojadów. Zapewne składa tam ikrę. Mam takie pytania:

1. Czy krewetki mi nie zjedzą tej ikry?

2. Co można zrobić żeby ikrę uchronić przed atakiem innych zwierząt zamieszkujących akwarium?

3. Czy przenieść je do kotnika?

 

Obsada jak w opisie. Temp. 27st. parametry w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam .

 

Ja przełożyłem ikrę zbrojnika z całym kamieniem bo w nim była ikra , po około 6 dniach.

Możesz mieć ikrę na korzeniu i radziłbym to razem przenieść do jakiegoś małego zbiornika(jak masz takowy).

U mnie akurat tatuś cały czas pilnował i odganiał inne rybki jak i innego samca zbrojnika (30 neonek ,4kiryski,3zbrojniki,5danio) .

Wyczytałem tu na forum że lepiej poczekać parę dni a potem przenieść razem z tatusiem , żeby samiec dorósł do roli tatusia ,chyba chodzi o to że ,on jej pilnuje i ją dotlenia wachlując płetwami (mogła by spleśnieć czy coś).

U mnie już po półtorej tygodnia maluszki wyszły z kamienia a tatuś wrócił do mojego ogólnego chaosu :)

Co do krewetek to niech się wypowie ktoś obeznany w temacie.

 

Pomyśl co zrobisz z maluszkami bo u mnie jest około 70 sztuk , jak nie masz co zrobić to lepiej zostaw w ogólnym .

Najsprytniejsze przeżyją a inne jako żywy pokarm . Brutalna prawda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...