Skocz do zawartości

Akwarium 200L pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :P

 

Mam wiele pytań co do wyposażenia zbiornika 200 l i co do niego samego.

 

1. Czy akwarium 200l (nowe) za około 340zł będzie wytrzymałe?

- słyszałem że im droższe tym lepiej wzmacniane.

 

2. Jaka pompka jest lepsza ( zwykła/deszczówka ) i o jakiej filtracji litrów na godzinę.

 

3. Jakie roślinki są najlepsze i najbardziej opłacalne ( sztuczne/żywe )

-Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat, a przypominam że niektóre z moich przyszłych rybek lubią podjadać roślinki . :D

 

4. Czy w trakcie rozmnażania mógłbym przełożyć rybkę do innego zbiornika aby gdzie indziej się okociła.

 

A teraz najważniejsze pytanie dotyczy rybek. Przeanalizowałem już ich przypuszczalną wielkość, temperaturę wody w której mogą się znajdować i żywienie. Nie wiem czy takie zestawienie jest dobre. I czy rybki nie będą walczyły o pokarm i miejsce w akwarium. :lol:

 

ZESTAWIENIE:

- 4 skalary

- 4 mieczyki

- 3 paletki

- 1 labeo

- 8 Limek garbatek

- 1 Glonojad (Zbrojnik)

 

Może ktoś jeszcze zna jakieś ładne pasujące przede wszystkim duże (max 15) kolorowe słodkowodne rybki,jedzące suchy pokarm :D:):D:)

 

 

Proszę aby jak najwięcej osób wypowiedziało się na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niekoniecznie im droższe akwarium tym większa wytrzymałość zależy jakiego producenta, jaka grubość szyb itp.

 

3. Zdecydowanie roślinki żywe, ponieważ ryby lubią podgryzać sobie roślinki a jak będziesz miał sztuczne to nie będą mogły tego robić.

 

4. Jasne że możesz przełożyć, w wielu przypadkach tak się robi.

 

Zdaje mi się że obsada też może być taka jaką podałeś lecz nie znam się zbyt dobrze na tym powiedziałem tylko co ja myśle. Poczekaj aż inni koledzy/koleżanki się wypowiedzą ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy każdy nie może tak jak Ty robić przed założeniem akwa?

 

Generalnie to zależy właśnie od producenta. I też ważne, żeby szybka była gruba, w stosunku do litrażu.

 

Roślinki muszą być żywe, nawet nie próbuj wsadzać plastikowych. Barwione, ostre. Nie chcesz chyba żeby się rybki pokaleczyły.

 

Obsada raczej ok.

Tylko z tymi mieczykami bym się zastanawiała. Mi jakoś do tego nie pasują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Akwarium za 340 z pewnością będzie wytrzymałe.Inni bardzo dobrze sugerowali, że wytrzymałość nie zależy od ceny tylko od grubości szkła.Ja bym wybrała 8mm lub grubiej.Jeżeli w domu są dzieci, które lubią wszystko "rozwalać" to na pewno powinno być grubsze :D

2.Na filtrach się nie znam, powinieneś zapytać w dobrym sklepie zoologicznym lub jakiegoś akwarystę (może jakiś twó znajomy ma takie akwarium).

3.Roślinki tylko żywe według mnie, ja w ogóle nie uznaję sztucznych ;)

4.Wybraną parkę oczywiście możesz przełożyć, wtedy będzie tym pewniej, że inne nie zjedzą ikry.

5.Rybki są dobrze dobrane.Ja do tego polecam ci jeszcze rybkę: BARWNIAK CZERWONOBRZUCHY samce 9, samica 7 cm.(pytałeś o polecane towarzystwo)te rybki idealnie się nadają, bo lubią towarzystwo i są ciekawie ubarwione.Z pewnością będą pasować do pozostałych :)Więcej nba temat tej rybki poczytasz na http://www.superakwarium.pl/barwniak-cz ... id511.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZESTAWIENIE:

- 4 skalary

- 4 mieczyki

- 3 paletki

- 1 labeo

- 8 Limek garbatek

- 1 Glonojad (Zbrojnik)

1. Akwarium za 340 z pewnością będzie wytrzymałe.Inni bardzo dobrze sugerowali, że wytrzymałość nie zależy od ceny tylko od grubości szkła.Ja bym wybrała 8mm lub grubiej.Jeżeli w domu są dzieci, które lubią wszystko "rozwalać" to na pewno powinno być grubsze :D

2.Na filtrach się nie znam, powinieneś zapytać w dobrym sklepie zoologicznym lub jakiegoś akwarystę (może jakiś twó znajomy ma takie akwarium).

3.Roślinki tylko żywe według mnie, ja w ogóle nie uznaję sztucznych ;)

4.Wybraną parkę oczywiście możesz przełożyć, wtedy będzie tym pewniej, że inne nie zjedzą ikry.

5.Rybki są dobrze dobrane.Ja do tego polecam ci jeszcze rybkę: BARWNIAK CZERWONOBRZUCHY samce 9, samica 7 cm.(pytałeś o polecane towarzystwo)te rybki idealnie się nadają, bo lubią towarzystwo i są ciekawie ubarwione.Z pewnością będą pasować do pozostałych :)Więcej nba temat tej rybki poczytasz na http://www.superakwarium.pl/barwniak-cz ... id511.html

skalary i paletki :o h2o nie udzielaj błędnych rad ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to paletki i skalary nie pasują ???

 

nie no bo co widziałem na filmikach to tylko skalary z nimi pływają :D pomyśle nad tym

musisz wybrać albo paletki albo twoja obecna obsada ;) paletki chorują w towarzystwie skalarów,mieczyki też się nie nadają jak paletki to kiryski,kosiarki,neony innesa lub czerwone,glonojady,bocje wsp,otoski,krewetki,dużo czytania przed tobą paletki to piękne ryby lecz wymagające ;););)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tak, ja mam AquaEl Turbo 1100 i sprawdza się SUPER a mam zbiornik nawet większy niż ty planujesz o 60L... Parametry stabilne, woda zawsze jak najbardziej ok, poza tym można go rozbudowywać. U mnie cena waha się w granicach 80-90 i uważam że naprawdę warto. a przepływowość powinna być zawsze pięciokrotnie większa niż pojemność akwarium czyli w twoim przypadku 1000l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...