Skocz do zawartości

120x50x50


Rob3rtM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim zbiorniku 120x50x50 również ławica Neonów Inessa będzie, myślę nad ilością 50sztk, problem mam jedynie z Ramirezami, co do nich jeszcze?, póki co jest 1+2 Ramirezek, zastanawiam się co do tego, na dno mam Kiryski Pstre i tak zostanie, dołożę tylko do 12sztk, prócz tego myślę nad Otoskami.

 

Z tego co czytałem i zaobserwowałem Ramirezy nie są bojowo nastawione do innych ryb, zastanawiam się nad dodaniem jeszcze haremu Kakadu, trzyma ktoś razem Ramirezy i Kakadu?

 

Zakładaj własne tematy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, z tego wychodzi że nie powinno się trzymać neonów wraz z tymi rybami?, co do Kirysków nie znalazłem w encyklopedii jakie parametry wody muszą być dla tych ryb.

Jeśli chodzi o Ramirezy i Otoski to często widzę jak te ryby są trzymane razem w akwariach;/, co byś proponował?

 

Chociaż z drugiej strony piszą że Neony Inessa tolerancje mają dużą na wodę...

 

ps. w akwarium jest spory korzeń, więc obawiam się że i tak bez testów wody to nie wiele pomogą cyfry ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dużą. Przeżyją, ale co to za życie. Nie wybarwią się ładnie itd itp.

 

Tobie zaproponuję:

 

Mieczyk hellera 1+3

+

Pielęgnica miodowa 1+1

albo

Akara błękitna

albo

Pielęfnica zebra

 

 

albo w ogóle pójść w tanganikę:

 

1+1 Altolamprologus compressiceps/calvus

16 x Paracyprichromis nigripinnis

 

Calvusy są duże i bardzo ozdobne, byłyby niezłym pomysłem, ale dla nich potrzebujesz paru naprawdę solidnych głazów w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że uwielbiam obserwować stado neonów innesa, i ewentualnie był bym w stanie zmienić coś pod nie w akwarium, dodatkowo nie chcę dużych ryb, no i akwarium docelowo miało być bardziej pod holenderskie ze sporą ławicą neonów:(, na duże ryby będzie czas jak budowa ruszy, i będzie spory salon, puki co w mieście mam 300L, i tam chciał bym maluchy trzymać.

Nic zostaje mi hmmm, przeszperać encyklopedię, w celu znalezienia odpowiedników ryb z ameryki płd do moich neonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...