Skocz do zawartości

Moje pierwsze akwarium


Jaxo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zakładam swoje pierwsze akwarium z rybkami. Obecnie posiadam akwarium 100l które służy mojemu żółwikowi i rybkom które kiedyś miały służyć jemu za pokarm, a że jakoś nie przepada jednak za nimi, a rybki urosły chciałbym założyć dla nich osobny zbiornik. Otóż otrzymałem kiedyś kilka molinezji które ślicznie mi wyrosły jest ich łącznie 12, interesuje mnie zbiornik mający pojemność 250-300l. Filtr jaki chcę zastosować to JBL e900 który obecnie posiadam gdyż chińszczyzna mi się zepsuła i wymieniłem go na filtr który będzie już służyć w nowym zbiorniku. Zastanawia mnie jaki stworzyć biotop, gdyż bardzo podobają mi się pyszczaki ale nie wiem czy mogą przebywać w jednym zbiorniku z molinezjami, ogólnie też zastanawiam się jakie jeszcze rybki mógłbym do zbiornika wpuścić. Teraz chciałbym przejść do tematu podłoża, bardzo podoba mi się podłoże z piasku kwarcowego ale również nie wiem czy będzie ono pasowało molinezjom i innym rybkom czy nie, czy może lepiej zastosować zupełnie coś innego. Chciałbym tam wrzucić kilka skałek, korzeń i roślinki, tylko przy roślinach pojawia się moje kolejne pytanie gdyż przy żółwiu ich nie mam bo strasznie je maltretował więc nie wiem jakie gatunki zastosować. Dziękuję za każdą poradę i pomoc.

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje i pyszczaki to całkiem inny biotp albo molinezje albo pyszczaki, raczej z żółwiem bym ich nie łączył . Piasek kwarcowy jak najbardziej do pyszczaków do molek jednak jeślii piasek to "rzeczny". Żółw raczej pozjada rośliny możesz spróbować z anubiasami ale nei gwarantuje że ich nie zje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...