Jump to content

Podłoże

PiaseQ
 Share

Recommended Posts

Witam chciałbym się podpiąć do tematu.

Zakładam akawrium roślinne+ krewetki + rybki. Byłem nastawiony na użycie właśnie żwirku bazaltowego + http://allegro.pl/jbl-florapol-350g-sub ... 28991.html jednak pani w sklepie akwarystycznym mi tego odradziła, twierdząc że substraty(ziemia) zamulą wodę. Poradziła stosować tylko żwirek i do tego nawozy w postaci tabletek.

Który tak naprawdę sposób będzie lepszy i czy faktycznie te substraty mogą zamulać akwarium?

Pozdrawiam

Nie pytaj się sprzedawców ,bo niektórzy się nie znają i tylko ,żeby jak najwięcej sprzedać lepiej spytać się kolegów i koleżanek z forum oni na pewno pomogą. A co do ziemi to jest lepsza nie zamula wody jeśli nie będziesz grzebał ,a roślinki rosną super.

PiaseQ tylko, że producent podaje żeby przy zakładanie akwarium zmieszać go z żwirem pomimo, że zawiera glinę...

Mam pytanie jeszcze przy zastosowaniu metody z ziemią i żwirem nawozić rośliny przy pomocy soli jak radzi Łoren czy jest może mniej wymagający sposób? I nie chodzi mi o linie preparatów gotowych.

Czy mogę zastosować ziemie ze sklepu(bodajże torfową)? I czy żwirek bazaltowy o granulacji 2-3 mm nada się nad nią?

Pozdrawiam

Zdania zaczynamy z wielkiej litery. Mapet

Ja zastosowałem żwir bazaltowy 2-3 mm - grubość warstwy ok 5 cm. Na spód ziemię do kaktusów (2-3 cm). Od tygodnia nawożę solami. Na razie wszystko jest ok. Roślinki rosną, jedne szybciej, drugie wolniej ale rosną.