Skocz do zawartości

Prośba o pomoc, założenie akwarium dla welonek.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka dni temu mój synek dostał dwie rybki (welonki) i do tego kulę (+ żwirek barwiony). Wiem, że kula to samo zło dla rybek więc we czwartek ruszam do sklepu zoologicznego kupić akwarium. I tutaj zaczyna się problem bo szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia o akwariach a nie chcę żeby sprzedawca wcisnął mi coś niepotrzebnego.

Jakiej wielkości powinno być akwarium dla takich rybek (większej ilości na razie nie przewiduję) i co jeszcze do takiego akwarium dokupić? Filtr- ale jaki? Podgrzewacz wody? Czy od razu po kupieniu dać tam rybki czy może poczekać kilka dni aż się woda ustoi. Wiem, że tematów o zakładaniu akwariów są setki ale im bardziej o tym czytam tym większy mam mętlik, zwłaszcza że jestem poczatkująca, więc zrozumcie mnie :0 Liczę na wasze doświadczenie, że mi pomożecie w wyborze.

Jeszcze jedno pytanie, woda w tej kuli jest mętna, wprawdzie dwa dni temu ją podmieniałam (tak z 50%) ale dalej taka jest. Wiem, że przyczyn może być kilka od tego barwionego żwirku, po samą w sobie kulą, ale czy od tej wody rybkom nic się nie stanie?

Pozdrawiam Sylwestrowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości powinno być akwarium dla takich rybek

Min. 150l.

 

Filtr- ale jaki?

jbl e700

Podgrzewacz wody?

Grzałka fluwal M 150W z termostatem.

 

Czy od razu po kupieniu dać tam rybki czy może poczekać kilka dni aż się woda ustoi.

Po ok. 2-3 tyg. Woda musi dojrzeć.

 

Jeszcze jedno pytanie, woda w tej kuli jest mętna, wprawdzie dwa dni temu ją podmieniałam (tak z 50%)

Bez filtracji zawsze tak jest.

W dodatku to kula, w której jeden dzień i woda brudna.

 

Wiem, że przyczyn może być kilka

Prawdopodobnie masz tam wiele toksycznego amoniaku.

Więc woda jest trująca dla tych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr- ale jaki?

jbl e700
Do akwa z welonami proponuję większy e900/901.

 

Czy od razu po kupieniu dać tam rybki czy może poczekać kilka dni aż się woda ustoi.

Po ok. 2-3 tyg. Woda musi dojrzeć.

 

Namocz wkłady z nowego filtra w tej kuli i dawaj ryby po 24h od zalania do akwa.Na pewno będzie im lepiej niż w kuli ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...