Skocz do zawartości

Nie wiem co to???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.To mój pierwszy post na tej stronce.I od razu mam pytanie.Mam w pracy akwarium i dzisiaj rano jak przyszedłem to zobaczyłem że pare rybek jest chorych.Szukałem info co to za choroba ale do końca nie wiem.Mi to wygląda na ospę rybią....małe białe plamki,widzę je u bocji wspaniałych,ale do tego maja jeszcze mętne oczy.

Wie może ktoś co to jest i jak to leczyć....A jak leczyć to czy mogę to zrobić w tym akwa co pływają wszystkie ryby?Szkoda mi ich bo mam je już parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do sklepu akwarystycznego i zapytaj o preaparat na ospe rybia nazwy niepamietam ale bedzie zacxzynała sie na ichtio...... dodac mozesz jeszce jakies witaminy aby wzmocnic ryby....najlepiej gdybys te czynnosci leczenia zrobil w osobnym zbiorniku a w ogolnym tylko zapobiegawczo dal mala dowke srodku...pozdrawaim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FMC i MFC do 2 różne środki. Nie pamiętam dokładnie czym się różnią ale z tego co mi kolega chyba mówił, MFC zawiera jakieś pierwiastki, czy związki chemiczne które działają lepiej od FMC (który takowych nie posiada) ale też mogą powodować komplikacje związane np. z płodnością ryb.

 

Ja swoje rybki wyleczyłem kąpielą w MFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...