Skocz do zawartości

Czerwona roślinka


misiek60634
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam dość spory zbiornik o pojemności 684L. Całą roślinność jaką posiadam jest oczywiście zielona. Jednakże chciałbym dodać troszke kolorów do akwarium. Czy moglibyście polecić jakąś ładną i łatwą w utrzymaniu rosline w czerwonym odcieniu?

 

Parametry wody na dzień wczorajszy:

 

NO3 - 25mg

NO2 - 0mg

NH3/4 - 0mg

KH - 6 (pracuje aby bylo połowe mniej)

GH - 14

pH - 7.5 (walcze aby zejsc poniżej 7)

temp 25-26

 

Dodam, że nawoże solami tak aby mieć odpowiednie tygodniowe wartości:

K - 20mg

Mg - 4mg

PO4 - 2mg

Fe - 0.04mg

NO3 nie podaje i samo sie utrzymuja na poziomie 25

Do tego jeszcze podaję CO2 z butli oraz 45ml na dobe 2.6% aldehydu glutarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by łatwiej jak byś podał wymiary akwa i rodzaj,moc oświetlenia.

No tak, rozpisałem sie w pierwszym poście ale dużo istotnych rzeczy tez ominąłem.

 

Tak więc zbiornik ma wymiary 183x61x66h. Oświetlenie, i tu nie bardzo jest sie czym popisać ze względu na ograniczony budżet jaki miałem. 7 świetlówek T8 o mocy 32W każda i barwie 6500K plus 2 świetlówki T5HO 54W każda o barwie 6700K. W sumie łączna moc to 0.48W na litr.

 

Podłoże to zwykły żwir rzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i glon. Grunt aby ładnie wyglądało. Dzięki Sławku, poczytam o wymienionych przez Ciebie roślinkach i pewnie coś wybiorę. Jednakże prosiłbym jeszcze o nie zamykanie tematu ponieważ zapewne bedę miał tone pytań.

 

EDIT:

 

Myślę, że pójdę w strone lotosu. Czy on ma dobry i mocny system korzeni? Mam zbrojnika lamparciego i boję się, że moze wykopać rośline jeśli słabo osadzona.

 

A co powiecie jeszcze o Ludwigia palustris albo Ludwigia repens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...