Skocz do zawartości

Skalarki już 2 ikra co robić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie skalary w 112l poraz 2 mi ikrę złozyły chcę aby coś z niej było ale ułozyły mi ją na grzalce co mogę zrobić mam akwarium [kotnik] 10l napowietrzacz/kostkę i grzałkę bez termostatu utrzymujące tem 24c* i świtlówkę niewiem jaką i co zrobić muszę to zdobić jak najszybciej.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć przy rewirze pary skalarów roślinke o szerokich liściach , może anubias. Jak złożą ikre na liściu to wtedy oderwij go i przenieś do kotnika . Woda musi być dobrze natleniona koniecznie taka sama jak w akwarium gdzie złożyły ikrę. Skieruj filtr w stronę jajeczek tak aby miały ciągły przewiew ,ale nie za blisko. Temperatura wody 27 stopni, no i dodaj jakiś lek na odpleśnienie jajeczek.Mi się w taki sposób wykluły skalarki:) Aha i jak ci się uda to kup solowce artemii i karm go rybkami jak stracą woreczek żółciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc daj tekże 24 stopni tam gdzie będzie ikra, może być brzęczyk , tylko nie może za mocno chodzić, ustaw kostke tak aby jajeczka były cały czas jakby wachlowane. Artemie można łatwo wychodować w domu , poczytaj o tym na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I mam kolejną miłą wiadomość o moich skalarach a dokładnie jajach skalara.

Przez to iż niema szans aby ikra w nocy nie została zjedzona :(

Przełożyłem je do 10-litrowego akwarium z kostką napowietrzającą :)

Przez to bo jak juro chodź powinien przyjechać 15kg żwiru będzie reaktywacja zbiorniczka.

A jak mam o tą ikre dbać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś tak jak pisałem to będzie ok tylko pamiętaj o napowietrzaniu. Jak rybki się wyklują po trzech dniach to niekarm ich, dopiero możesz podać artemie jak nie będą miały woreczka żółciowego. Dzień przed podaniem artemi musisz ją wyhodować. Kup artemie w saszetkach firmy '' serra'' 1/3 saszetki wsyp do 0,5 l wody i cały czas napowietrzaj , po 24 godzinach się wykluje i możesz wtedy ją dać skalarom , ja kupiłem do tego dużą strzykawke i tak wciągałem artemie. Dodaj jeszcze lek na pleśń do akwarium , gdzie są jajeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...