Skocz do zawartości

Głowaczek zniósł ikrę!!!


Arkadiusz88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio zauważyłem podczas sprzątania dna w moim akwarium, że pod rurką bambusową na której rośnie mech, ikrę złożyła samica głowaczka. Zauważyłem wczoraj rano, ale sądzę, że miało to miejsce kilka dni temu, ponieważ non stop kręcił się tam samiec.

Ikra jest już zapłodniona i widać ok. 40-50 jajeczek z dwoma czarnymi kropkami, które poruszają się- jakby się trzęsły.

Całą rurkę ostrożnie przeniosłem do kotnika i czekam na rezultaty.

 

Nie wiem tylko czy samca też do nich wpuścić skoro są już zapłodnione??

 

 

 

agunia997- Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ikra biała to raczej nic z tego nie wyjdzie. Normalnie to widać w środku rozwijające się rybki. Nie wiem czy gdzieś poczytałeś o tym gatunku ale ja do rozmnażania zastosowałem mieszanke wody 1/2 kran o parametrach pH 7,7-7,8 i twardość 16-18 i 1/2 RO i w takiej wodzie ikra się rozwijała prawidłowo. Raczej samca już nie dawaj, bo w stresie może zrobic sobie ucztę-jak dojdzie do kolejnego tarła. To co miał-to już zrobił a rybki bez niego dadzą juz radę. Ja to samo przerabiam w moim poście o głowaczku. Tyle,że zostawiłem samca do końca rozwoju ikry i gdy zaczęły sie wylegać-niestety byłem w pracy i uchował się tylko rodzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyle co widziałem to samiec opiekuje sie ikrą tak długo jak sie rozwija-potem juz go nie obchodzi co stanie sie z narybkiem. Sam czekam na kojne tarło, bo poprzednie zmarnowałem przez to, że jak sie wylegały to byłem w pracy i samiec sam je skonsumował gdyż cały czas był tylko on z ikrą a resztę towarzystwa odłowiłem. Pewnie niektórym to nie będzie pasowało ale ja napisze wprost-jak chcesz je odchować to w momencie kiedy w jaju zobaczysz małą rybke odłów i samca. Co najwyżej możesz bardziej napowietrzać i tyle az sie wylegną. Nie wiem czy nie masz za twardej wody jak spleśniała ikra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...