Jump to content

Akwarium początki


Recommended Posts

Witam ojciec wyszedł tylko na śmietnik z jakimiś kartonami, a wrócił z czymś takim :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Chciałbym założyć, z tego przeciętne akwarium, z jakimiś małymi rybkami bo przecież zdaję sobie sprawę z tego że przy, tak małej objętości zbiornika, dużo nie zdziałam. Dotychczas ustaliłem że chyba grzałka (urządzenie z zielonym przewodem) działa, bo podłączone do sieci, po jakimś czasie oddaje ciepło, z dwóch pompek działa chyba tylko jedna (czarna) po podłączeniu, wężyka z kamieniem i włożeniu go do szklanki z wodą odchodzą bąbelki :). Zielone elementy to chyba odmulacz w częściach ? wychodzi, na to że jest wybrakowany, a kupno części luzem chyba nie wchodzi w grę ? Termometr jest chyba sprawny, brakuje do niego chyba tylko przyssawki ?

Proszę o informację co jeszcze ewentualnie muszę zakupić oprócz rybek oczywiście ;)

Link to comment
Share on other sites

Grzałka i filtr do wymiany , ponieważ grzałka nie ma termostatu i jak zapomnisz jej wyłączyć to zagotujesz rybki i nie wiadomo czy działa bo jest stara jak świat :P . Filtr jest gąbkowy a takiego używa się tylko dla narybku lub tarła. Akwarium dobrze wymyj ciepłą wodą kup nowe podłoże. Ja w takim bym max dał 3 gupiki (1samiec +2 samice) lub krewetki albo to i to . Oświetlenie też by wypadało jakieś mieć więc lampka aquela 8w była by chyba dobra jeśli nie to 11 w .

Link to comment
Share on other sites

Witam opcja kupna większego akwarium, nie wchodzi w grę, przynajmniej teraz ;) na razie chciałbym sklecić coś z tego co mam, ewentualnie zakupić jakieś drobnostki :).

Zdaję sobie sprawę, że w sprawie rybek, to kwestia 2-3szt polecacie gupiki ale czy, oprócz nich nie ma innych malutkich rybek, które mają równie małe wymogi ?

 

Nie wiem jak uruchomić ten filtr gąbkowy wewnętrzny na moje oko coś w nim brakuje ? (jutro postaram się dodać dokładniejsze zdjęcia).

Z tego zauważyłem, to pracuje on z pompką, a więc przez niego ma wypływać powietrze (bąbelki :P) ? dołączone kamienie z wyprowadzonymi wężykami są nie potrzebne ?.

Zastanawiam też nad tymi roślinkami czy posadzić je normalnie w tym żwirku czy jest potrzebne jakieś dodatkowe podłoże ?

Oczywiście przeczytałem już kilka poradników na temat akwarium ale żaden nie zaspokoił wszystkich moich wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

W tak malutkim akwarium nie można niestety trzymać żadnych rybek. Pomijając brak jakiejkolwiek przestrzeni do pływania, utrzymanie odpowiednich parametrów w takim litrażu byłoby ciężkim zadaniem.

7,5l byłoby dobre na jakaś zieleninkę i ślimaki lub ewentualnie kilka małych krewetek.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...