Skocz do zawartości

obsada 220l tropikalne


Rott
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na wstepie che uprzedzic iz w zwiazku z tym, ze mieszkam w UK nie jestem pewien czy nazwy ryb ktorymi operuje beda zgodne z nazewnictwem w Polsce i z gory przepraszam za wszelkie utrudnienia i dziekuje ze wszelka pomoc.

 

 

Kilka miesiecy temu odziedziczylem po znajomych 72l zbiornik dosyc mocno zarosniety z nastepujacymi stworzeniami:

2 x neonki

4 x galaxy rasbora / danio margaritatus

4 x green nana rasbora / microdevario nana / microrasbora nana

Ok 20 krewetek (niebieskie, czerwone i zolte)

2 x laos thai micro crab / limnopilos naiyanetri

Kilka slimakow (do czyszczenia dna I zjadania glonow)

 

Akwarystyka wciagnela mnie na tyle ze postanowilem rozbudowac srodowisko dla moich podopiecznych i wlasnie postawilem nowy zbiornik 220l. Parametry zbiornika:

- 220l (podstawa: 100cm x 40 cm, wysokosc: 55cm)

- Oswietlenie: 2 x 30W T8

- Ogrzewanie: Sera 200W

- Filtr: Eheim Pro 3 350 (2073)

 

Akwa jest juz zalane, roslinki posadzone i wszystkie urzadzenia uruchomione. Mam zamiar jeszcze dosadzic troche roslin tzn. przeniesc czesc ze starego akwarium, przeniesc czesc zyjatek ze starego do nowego i dokupic jeszcze ryb i tu przydala by sie pomoc w obsadzie. To co chcialem dokupic to:

 

dno:

Stado kiryskow (10-12) + przeniesc ze starego akwarium wszystkie krewetki red cherry oraz krabiki

 

srodek:

11 x galaxy rasbora / danio margaritatus + przeniesc 4 ze starego zbiornika i w sumie bedzie ich 15

15 x spotted blue eye / pseudomugil gertrudae

15 x boraras brigattae (mosquito chilli rasbora)

 

na gore:

2 + 4 ewentualnie 2 + 5 Prętniki karłowate / dwarft gourami

 

I tu mam kilka pytan:

Czy nie za duzo tego?

Czy macie jakies inne propozycje?

Czy kiryski musza byc tego samego gatunku, czy moge wrzucic np 2 rodzaje kiryskow po 6 sztuk?

CZy moge miec w jednym zbiorniku 2 rozne barwy Prętnika karłowatego?

 

Za wszelkie uwagi / sugestie / rady bede bardzo wdzieczny.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te krabiki wymyśli się biotop Tajlandii. Znajdź w okolicach roślinę pływającą o nazwie Eichornia. Rajcuje Cię akwarium otwarte? Bo skombinowałbym coś w ten sposób, żeby krabiki mogły się rozmnażać , a żeby obsada była dla nich odpowiednia. Tylko mi SF ruszy, bo nie znam atlasu ryb akwariowych na pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi,

 

Co do krabików to nie wiem czy warto jest tworzyć biotyp pod nie. Krabiki nie są widoczne - to nocne zwierzęta i cały dzień siedzą schowane pod kamieniami lub pod skorupą kokosa. Nawet jak będzie ich 20, to będą niezauważone w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łacina wystarczy, ale na przyszłość pierwszy człon z dużej :]

 

Hmm.. Czyli Myanma..

 

Mieszanka takich ryb:

Danio margaritatus

Badis ruber

Dario hysginon

Dario sp. 'Myanmar'

Sawbwa resplendens

 

Rozejrzyj się co z tego możesz dostać.

 

W tym akwarium świetnie wyglądałoby:

 

20 x Danio margaritatus

20 x Sawbwa resplendens

20 x Devario auropurpureus

1+1 x Dario sp. 'Myanmar'

 

z tym że potrzebujesz bardzo miękkiej, ale lekko zasadowej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie,

 

Teraz się urlopuje w Polsce, w połowie stycznia wracam i wtedy będę się rozglądał po okolicznych sklepach zoologicznych

Mogę niestety mieć problemy z wodą, zainwestowalem do tej pory sporo (nowy zbiornik i szafka, filtr zewnetrzny Eheim) i nie chcę więcej inwestować - bo żona mnie z domu wykopie ;-)

Ale i tak myślę jeszcze nad jakimś systemem CO2 :-)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...