Skocz do zawartości

[ 151,7 l ] Oświetlenie


Camillo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zakup akwarium na zamówienie o wymiarach 63x43x56 o grubości szkła 10mm. Znalazłem stronę firmy zajmującą się robieniem pokryw na zamówienie. Moje pytanie brzmi: jaki rodzaj oświetlenia wybrać - t8 czy t5 i ile belek oświetleniowych 2 podwójne, czy 2 pojedyncze w zupełności starczą?

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom Wesołych, pogodnych Świąt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po pierwsze szyba 10mm do takiego akwa to za dużo osobiście posiadam 200l i mam szybę szóstkę ze wzmocnieniami 10 mm mam tylko na dnie i wszystko gra jak już chcesz czuć się bezpiecznie to zjedz chociaż do sześciu mm

 

Co do belki myślę że przy takim akwa jedna podwójna belka wystarczy, ale niech inni się wypowiedzą.

 

S'Sayan: używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po pierwsze szyba 10mm do takiego akwa to za dużo osobiście posiadam 200l i mam szybę szóstkę ze wzmocnieniami 10 mm mam tylko na dnie i wszystko gra jak już chcesz czuć się bezpiecznie to zjedz chociaż do sześciu mm

 

Co do belki myślę że przy takim akwa jedna podwójna belka wystarczy, ale niech inni się wypowiedzą.

 

S'Sayan: używaj polskich znaków.

Grubość szyby została podana przez kalkulator po wpisaniu wymiarów, więc pewnie kolejna próba zwiększenia dochodów przez nieuczciwą praktykę. Różnica w cenie między 6, a 10 mm szkłem jest dość spora, także dzięki za odpowiedź.

 

Jak typowy holeender to 4x24W t5 a jak zwykłe "coś" to wystarczy 2x24W. A może i nawet będzie za dużo. Jak nie chcesz za dużo opieki przy akwa i wolisz ciemnolubne rośliny to może być 2x18 t8

Raczej będzie to tak jak mówisz typowe akwarium. Nie mam zbyt dużego doświadczenia zwłaszcza jeśli tyczy to roślinek, więc czy mógłbyś sprecyzować na czym by ta praca w opiece nad roślinkami polegała?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...