Jump to content

250l ogólne


goryle2
 Share

Recommended Posts

Póki co bez zdjęć ale dzisiaj mam taki miły nastrój i zamarzyło mi się opisać moje nowe akwarium.

Po zalaniu zbiornik dojrzewał ponad tydzień. Ułożyłem w nim dwa duże korzenie kamienie i posadziłem kilka rośli cieniolubnych ponieważ mam standardowe oświetlenie nie mogę pozwolić sobie na wymagające rośliny. Od jednego z forumowiczów zamówiłem sobie 10 Anubiasów, bardzo mi się podobają a przy tym sa odporne myślę, że będą stanowiły podstawę mojego akwarium. Teraz zbiornik jest już u mnie prawie miesiąc i obsada powoli się wyklarowała:

 

Obsada akwarium:

:arrow: 10x Neon Innesa:

Młode osobniki pozyskane od kuzyna który likwidował akwarium, maja około 5 miesięcy i są mocno wybarwione, myślę, że podobają im się nowe warunki. Mimo, że popularne bardzo cenię te rybki za swoje delikatne usposobienie i nie konfliktowość. Dodają głębi zbiornikowi.

:arrow: 7x Razbora klinowa:

być może jest i mało ale ale stanowią prawdziwe odżywienie zbiornika, 3 samice i 4 samce. Dwa mniejsze samce pływają z samiczkami a dwa te większe wykazują nadpobudliwość i toczą miedzy sobą nieustanne niegroźne walki i raczej mniej interesują się stadem. Na początku temperatura wody wynosiła około 20 stopni lecz gdy podniosłem ją do 25 stopni i zacząłem regularnie podawać urozmaicony pokarm płatki, mrożonki, żywy ryby zaczęły wykazywać zwiększenie aktywności, teraz nie ma mowy o stateczności tych ciekawych ryb, zastanawia mnie tylko czy może być aż tyle samców.

:arrow: 4x Kirys spiżowy:

Dokupione niedawno i każdy kto je ma na pewno jest szczęśliwy z ich posiadania, niezwykle ciekawe w obserwacji.

:arrow: 6x Gupik:

Co do nich to jest 5 samiczek i jeden samiec. Gupiki zbierałem po znajomych. Dlaczego? Zależało mi by było co najmniej z 4 pokolenia hodowanego w domowych warunkach. Wydaje mi się, że właśnie takie osobniki upodobniają się do tych pochodzenia z natury. Samiec zabarwiony ma jedynie tułów i lekki pasek na ogonie, osiągnął wielkość 2,5 centymetra, te naturalne wyraźnie karłowacieją, ale to właśnie jest piękne, żadnej inicjatywy ludzkiej. Samiczki dorosłe około 3,5 cm. Ogony przezroczyste lub słabo żółtawe. Wydaje mi się, że każdy kto upodoba sobie takie gupiki stwierdzi po czasie, że są piękniejsze mimo wszystko. Aa i dodam, że są dużo bardziej aktywne od tych modyfikowanych.

 

Jeżeli chodzi o obsadę akwarium to z zasady jestem minimalista, uważam, ze nie można zrobić zupy rybnej, ryby zasługują na odrobinę miejsca dla siebie. W przyszłości kiedy akwarium zarośnie myślę, że sprawię sobie Pielęgniczki kakadu w haremie 4x1.

Stała temperatura wody około 25 stopni wpływa na żywotność rybek. Każda ryba która znalazła u mnie dom na pewno zachowa je aż do spokojnej śmierci. Nie lubię kiedy ryby sa męczone i regularnie zmienia się im lokum.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...